Konec školního roku

Napsal
Sdílet článek

Školákům dneškem začínají dvouměsíční radosti a jejich rodičům starosti. Ono totiž těch prázdnin v průběhu školního roku je poměrně dost. Rodiče určitě nemají tolik dovolené, avšak možností jak mohou děti prožít část prázdnin i bez každodenní péče rodičů je poměrně dost. Pro ty menší jsou výhodně příměstské tábory. Další z možností je třeba týdenní soustředění v oblasti sportu, tábor turistický, skautský apod… Samozřejmě dovolená s rodiči, a je jedno kde – hlavně nejlépe i s mámou a tátou.

Ty dva měsíce jsou však dlouhé, a tak se hodí babičky a dědové. Nejlépe ti na venkově. Panečku, u babičky a dědy na vesnici – to jsou prázdniny!

Dnes je tedy poslední den školního roku 18/19. Paní učitelku, mimo školu, poznáte – nese si plnou náruč květin. Hezké poděkování. Dík od každého žáčka si jistě zaslouží. Někteří však ke květině nebo místo ní předají i nějaký malý dáreček – bonboniéru, čokoládu, a prý i voňavou svíčku.

Vzpomněla jsem si na jednu příhodu – to se skutečně, i když snad před třiceti lety, jedné učitelce žáků druhé třídy přihodilo. Ti malí a svoji učitelku milující, protože naučila, byla spravedlivá, hodná, avšak i přiměřeně přísná, se ve třídě domluvili a že jako třída něco společně koupí – jednu věc – dárek na památku. Každý z domova přinesl snad korunu či dvě a dva největší šikulové, že NĚCO KOUPÍ. To co koupili se jim a všem jejich spolužákům líbilo a paní učitelce TO, když všem rozdala vysvědčení, předali.

To je krásné, jste moc hodné, děkuji vám, užijte si prázdniny a v září se opět uvidíme“.

Chcete vědět co bylo to TO?? Byla to skleněná malá lampička na hrob.

Nebyl v tom žádný úmysl, ironie, prostě se to dětem líbilo a tak koupili svojí paní učitelce dárek.

P. S. Dárek z lásky.

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 65 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *