Konspirační otazníky kolem koronaviru

Napsal
Sdílet článek

Stran tohoto nového onemocnění se vyskytlo nemálo otazníků. S tím, jak získáváme stále nové a nové informace, se mnohé záležitosti kolem této nemoci postupně vyjasňují. Na samém začátku, když byl virus rozšířen pouze v Číně, mne zaujala především dlouhá inkubační doba, která je ve srovnání s jinými nemocemi abnormální. Je-li virus schopen bez jakýchkoli příznaků vydržet v těle hostitele třeba i více, než dva týdny, má jeho nositel jedinečnou možnost mezitím infikovat spoustu lidí.

Přiznám se, že jsem se už tomuto neustále omílanému tématu nechtěla věnovat, nicméně v průběhu času se vyskytla spousta nových informací, které ve světle zdánlivě zcela nesouvisejících okolností nabízejí možná šílenou, nicméně poměrně zajímavou konspirační teorii. To, co uvedu níže berte tedy s velkou rezervou, jedná se skutečně jen o hypotézu, ve které mi do sebe “zapadlo” příliš mnoho zdánlivě možná nesouvisejících okolností.

Nejprve si shrňme fakta, která mne k uvedené úvaze vedla. Koronavirus má, jak jsem uvedla výše, velmi dlouhou inkubační dobu. To je ideální na “rozesetí” viru po celé planetě. Následné vyvolání paniky je pak očekávané a registrace nahlášených případů WHO je také žádoucí, napomůže přesně zmapovat, jak lze podobnou infekci šířit.

Co je však pro teorii, kterou chci nabídnout nejdůležitější je fakt, že tento virus se přece jen jistým způsobem “specializuje”. A to na starší občany. Zde se pro příklad můžete podívat na to, jak se před pár dny šířil koronavirus v Itálii, kde v té době zaznamenali úmrtí pouze u občanů nad 65 let, navíc ještě většinou těch, co už měli nějaké jiné onemocnění, tedy jejich organismus byl oslaben. Podobně je tomu i jinde po celém světě. Na virus umírají zpravidla senioři či oslabení jedinci, kteří již trpí nějakým jiným onemocněním.

Naopak, koronavirus se prakticky nijak neprojevuje u dětí. Samozřejmě jím mohou být děti stejně, jako každý jiný člověk nakaženy, ale u dětí do 7 let se u koronaviru údajně neobjevují žádné příznaky nemoci, tedy jsou pouze nositeli viru. Nemají horečku, kašel, nic. Starší děti jsou prý taktéž buď zcela bez příznaků nebo mají příznaky choroby jen velmi lehké. Úměrně s věkem pak stoupá i obtížnost zvládání nemoci.

Právě proto, že u nemalé části populace se koronavirus neprojevuje vůbec nebo jen velmi slabě, může u těchto jedinců choroba přejít bez povšimnutí a nejsou nikde nijak registrovaní. Odhaduje se, že takovýchto lidí může být po celé planetě nyní až kolem milionu. Nemají-li  problémy a nespadají-li  do okruhu jedinců s potvrzenou nákazou, mohou nemoc přecházet, aniž by to tušili. U někoho tedy projde bez příznaků, u jiného může pouze vyvolat pocit velmi lehkého nachlazení, kdy dotyčný nemusí ani zdaleka tušit, že má koronavirus.

V případě koronaviru se udává, že u občanů, mladších 60 let je úmrtnost kolem 0,1%, u starších pak raketově narůstá. V celkové populaci je pak úmrtnost udávána kolem 4%, ale pozor! – pouze z prokázaných případů. Nezapočítávají se sem tedy ti, kdo nemocí trpí bez příznaků a nebyli otestováni. Pak by úmrtnost velmi dramaticky klesala.

Co je tedy zásadním nebezpečím? Interakce starších, zejména pak nemocných osob s osobami, které jsou nakaženy koronavirem. Často může jít o kontakt zcela nevědomý, je-li  průběh nemoci bezpříznakový. Mladý nakažený jedinec tak může například nemoc přenést na někoho staršího z rodiny a to zcela nevědomky.  Také se udává, že virus v těle zůstane i po vyléčení s tím, že se může kdykoli – třeba i za několik desetiletí – aktivovat. I to je velmi zajímavé zjištění.

A nyní se vrátím jen několik měsíců, možná tak rok nazpět. Tehdy přišli holandští ultraliberálové s návrhem zákona, podle kterého by lidé, starší 70 let už nebyli v případě onemocnění nijak léčeni. Navrhovali nechat jakoukoli nemoc proběhnout bez léčby, v případě těžkých příznaků pak navrhovali eutanázii. Podobný nápad přišel na přetřes i v jiných zemích, například v Rakousku. Tedy už před časem se objevily snahy eliminovat starší občany, čímž by se finančně ulevilo sociálnímu i zdravotnímu systému. Zelení to sice sváděli na uhlíkovou stopu, ale na tu se dnes svádí kdeco. Podobně Zelení a jim podobné strany tím zdůvodňují i výzvy k single životu bez dětí. Ve skutečnosti jde o výměnu populace. To už by však bylo na jiný článek.

Koronavirus se tedy svojí “specializací” na seniory v důchodovém věku, případně nemocné občany poněkud vymyká jiným virovým onemocněním. Třeba chřipka je stejně nebezpečná pro starého člověka, jako pro malé dítě. Koronavirus nikoli. Plošným rozšířením koronaviru až do pandemie, by tudíž došlo především k redukci občanů starých a nemocných, tedy všech, kdo zatěžují sociální a zdravotní systémy jednotlivých zemí. Nepřipomíná vám to onu obhajobu neléčení či eutanazie pro starší 70 let, se kterou přicházely různé “progresivistické” strany?

Pokud je to tak, neměla by se veškerá opatření, namířená na ochranu před koronavirem, soustředit na občany nad 65 let a nemocné, tedy již oslabené? Nebylo by řešením izolovat domovy důchodců, nemocnice a seniorům plošně doporučit pobyt doma s tím, že o potraviny, léky a další nutné potřeby by se jim staraly sociální služby? Samozřejmě dočasně, tedy do doby odeznění epidemie. Nic podobného se však plošně neděje.

Vláda nařídila povinnou karanténu všem, kdo mají v ČR trvalé bydliště a přijedou z Itálie (i přesto, že virus je i jinde v Evropě, třeba v Německu už je značně rozšířen). Ale nekontroluje nijak cizince, přijíždějící z Itálie, přičemž z této země – obzvlášť ze severu – se k nám cestuje po zemi (auto, autobus, vlak). K čemu je pak domácí karanténa, když cizinec, který sem přijede ze země, postižené koronavirem, do karantény nemusí, protože se o něm prostě nemusí vůbec vědět?

O tom, že je koronavirus dílem laboratoře dnes pochybuje málokdo. Úmrtnost je ve srovnání s některými jinými nemocemi nižší (uvědomíme-li si, že mnoho lidí je nakaženo a neví o tom) a nakažlivost menší, než třeba u spalniček, zarděnek, příušnic či planých neštovic. Nicméně “specializace” na jistou věkovou skupinu, ve které je velmi výrazně vyšší úmrtnost, je zarážející. Uvědomíme-li  si navíc, že virus je schopen se v těle držet i mnoho desetiletí bez projevů, může pak dojít k tomu, že propukne u dnes zcela zdravých mladých lidí s velkým zpožděním, třeba se projeví až budou v neproduktivním věku.

Zní to šíleně (a trochu jako nápad “z dílny” zrůdy Mengeleho), ale tento virus by – známe-li  jeho důsledky –  byl vítanou “posilou” pro mnohé země, kde kolabuje důchodový systém. A jak víme, tak kolabuje a to nejen u nás. Zadlužené státy, bez naděje na slušnou důchodovou reformu, s vymírajícím vlastním obyvatelstvem, někde pak s přibývajícím především muslimským obyvatelstvem, parazitujícím na dávkách, nezajistí do budoucna dostatek prostředků na důchody. Naopak, sociální systémy budou ještě více ruinovány. Podobný virus, který se takto specializuje na starší občany, by těmto zemím “vytrhl trn z paty”. Je to šílené, ale docela to do sebe zapadá. Zrůdné nápady některých politických neomarxistických stran, navíc takových, které jsou establishmentem považovány za “demokratické” ukazují, že by na této teorii mohlo být alespoň zrnko pravdy.

Panika a karanténní opatření kvůli koronaviru také s vysokou pravděpodobností odstartují hospodářskou krizi, o které se už poměrně dlouho hovoří. A  médii i politiky šířená panika pak ukáže, jak se v takové situaci zachovají občané napříč celým světem, stejně tak se prověří možnost šíření jakéhokoli viru, který má neobvykle dlouhou inkubační dobu.

Berte, prosím, vše výše uvedené pouze jako spekulaci a  jednu z mnoha teorií o tom, co za virem a celou panikou kolem něho asi stojí. Rozhodně netvrdím, že vše výše uvedené pokládám za nezpochybnitelnou pravdu, pouze – k mnoha jiným – přidávám další možnou “konspirační teorii”.

(Visited 242 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *