Koronavirus je Alláhův voják

Napsal
Sdílet článek

Toto prohlášení vydaly před dvěma dny špičky ISIS. Postoj muslimských hlavounů ke koronavirové pandemii se průběžně mění. Je to už asi měsíc, kdy nejvyšší imám z ISIS vyzval všechny své soukmenovce k tomu, aby se stáhli z Evropy, která se v tu dobu začínala potýkat s epidemií, případně je vyzval k tomu, aby s okupací Evropy prozatím vyčkali. Dokonce jim doporučil, jak se mají v době pandemie chovat tehdy, nachází-li se na území, kde právě pandemie probíhá (mytí rukou apod.).

Nicméně asi o týden později otočil ISIS o sto osmdesát stupňů a vydal tiskovou zprávu, ve které naopak vyzval všechny muslimy k útokům právě v období, kdy budou bezpečnostní složky evropských zemí méně ve střehu. Většina Západu je soustředěna výhradně na pandemii, přičemž muslimové unikají pozornosti. Jak jste si možná sami povšimli, došlo po této výzvě k několika různým útokům džihádistů v různých zemích Evropy. Vždy se jednalo o útoky bodnými zbraněmi.

Hlavounům ISIS se zřejmě zdá, že výzva nebyla dostatečně důrazná, proto tento týden ve středu vydali nové prohlášení. V něm nazvali koronavirus Alláhovým vojákem a zároveň vyzvali své soukmenovce k masovým útokům na celém Západě.

Odborníci se obávají, že by teroristická skupina mohla zneužívat pandemii Covid-19 k náboru militantů a plánovat smrtící útoky proti chorobou sužovanému Západu. V mrazivém příspěvku na internetu zveřejnily propagandistické jednotky ISIS obrázky Chicaga a Tower Bridge v Londýně s výhružným textem. Popis u obrázku Londýna zní: „Udeřte na ně, když to nejméně očekávají. Coronavirus – voják Alláha.“ 

Odborníci tedy vyhodnotili situaci podobně, jako každý, kdo má zdravý rozum – právě pandemie je ideální dobou k naplánování nějakých mohutnějších teroristických útoků. Nyní je pozornost všech tajných služeb a bezpečnostních složek vůbec soustředěna výhradně na řešení problémů souvisejících s pandemií koronaviru. Na muslimské fanatiky se zapomíná a to je obrovská chyba.

Nová výzva, stará teprve dva dny, mohla podnítit zatím spící buňky ISIS i jiných bojůvek k tomu, aby se aktivizovaly. Roky čekají na ten správný čas a je nasnadě, že ten nastal nyní. Organizace podobných útoků nějakou dobu trvá, takže pokud už něco plánují, můžeme se velmi brzy dočkat možná i větších koordinovaných útoků.

Jediný „problém“ bude vyhledání vhodného cíle, nyní se jim totiž bude jen velmi stěží hledat nějaký větší dav. Hromadné akce jsou zrušeny a větší počty lidí se najdou snad už jen v supermarketech. Velikonoční svátky budou ve znamení uzavřených svatostánků, tedy ani na kostely se jistě nezaměří podobně, jako tomu bylo vloni na Cejlonu. Pokud to tedy zhodnotím, zůstávají ve hře větší obchody nebo nemocnice. To jsou nyní jediná místa, kde se sdružuje více lidí.

Každá další výzva ISIS zachází o něco dál. První měla udržet muslimy dál od pandemie, další podnítila k útokům „osamělé vlky“ a ta poslední už vyzývá přímo celé spící buňky džihádistů. Jen čas ukáže, jak dalece padla výzva na úrodnou půdu.

 

 

 

Jak se Vám líbil článek?
(Visited 118 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *