Koronavirus je daň za globalismus

Napsal
Sdílet článek

Svobodné překračování hranic, často bez jakékoliv kontroly, potraviny převážené nesmyslně přes půl planety, aby se mohly,, kolikrát v nepoživatelném stavu, objevit na pultech našich supermarketů, chápání života jako bezbřehé svobody, kterou nikdo nemá právo omezit a v kde mám právo doslova na vše a slovo POVINNOST prakticky vymizelo – to jsou skutečné příčiny, proč má koronavirus tak příznivé podmínky pro svoje šíření.

Evropská unie, respektive její politické špičky a její byrokratický aparát dnes v přímém přenosu potvrzují dlouhodobý názor jejích kritiků, že je tato instituce absolutně nepotřebná, ba přímo škodlivá. Nejenže Brusel neudělal nic pro zdraví a bezpečí obyvatel zemí Unie, ale dokonce kritizoval jednotlivé členské státy za to, že uzavíráním svých hranic brání svobodnému pohybu osob v schengenském prostoru. Větší zhůvěřilost lze jen těžko vídat! Přitom právě onomu „skvělému“, nikým nekontrolovanému courání lidí do Itálie a z Itálie „vděčíme“ za to, že se koronavirus tak rychle rozšířil po celé Evropě!

Nemalá část i českých občanů přitom předvedla neobvyklou míru vlastní tuposti, když přes zákaz cestování do oblastí těžce zasažených koronavirem, stejně odjela do severní Itálie, aby si „užila“ lyžovačku. Ano, vážení, bylo to od vás nejen nebetyčně hloupé, ale – a to je ještě mnohem horší – absolutně sobecké, protože jste se při vašem lyžování zaměřovali jen na vlastní potěšení, bez ohledu na to, jaké to může mít důsledky. Svým bezohledným chováním jste tak ohrozili celou společnost, jak se ukázalo již záhy po vašem návratu z vaší velkolepé dovolené v severní Itálii. Ale co bychom vám vykládali, vy se můžete stejně na všechny Čechy klidně vybodnout, že?

Český stát selhal v tom, že naivně předpokládal u svých občanů, že se všichni budou chovat zodpovědně a jeho doporučení či příkazy budou respektovat. Měl přitom uzavřít hranice daleko dříve a nepouštět naše nezodpovědné lyžaře do Itálie, a samozřejmě ani italské turisty k nám. A když už v tomto selhal, měl aspoň řádně zaevidovat všechny, kdo se ze zahraničí vraceli, aby je mohl v budoucnu dohledat a patřičným způsobem „ocenit“. Filozofie kolektivní nezodpovědnosti, která se v Čechách a na Moravě zdárně rozvíjí už po několik desetiletí, přinesla svoje kyselé ovoce. Za sobectví a aroganci hrstky platíme účet my všichni.

4.5/5 - (2 votes)
(Visited 59 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *