Kouzelná hůlka?

Napsal
Sdílet článek

SeznamZprávy 18.8.2021

Titulek: Firma s expremiérem Sobotkou staví fabriku v Bulharsku. Za čtvrt miliardy.

(autor článku Daniel Novák)

Z článku:

* BTL se, mimo jiné, zabývá vývojem technologií a zařízení pro fyzioterapii, ortopedii, kardiologii, včetně přístrojů pro estetickou medicínu.

* Jmenovaná firma, pocházející z Česka, (u nás má výrobnu v Benešově u Prahy) má hlavní odbytiště v USA a Evropě. Posiluje též v Číně.

* Nyní startuje v Bulharsku (u Plovdivu) novou investiční akci.

* Podle slov generálního ředitele Tomáše Drbala jsou kapitálově velmi zdravou firmou a nepotřebují žádné půjčky.

* Majitelem zmiňované firmy, (založena v roce 1993) je podnikatel Jan VILD, který na počátku 90. let byl poslancem za OF, později za Občanské hnutí.

* V řadách BTLpůsobí bývalý premiér Bohuslav Sobotka, již rok a půl jako vedoucí výzkumu a vývoje v kardiologické sekci.

——————————–

Jak je mým zvykem, přidám si „k věci“ i trochu svých slov.

Bohuslav Sobotka musel za svého premiérování spolykat mnoho hořkých pilulek od prezidenta Miloše Zemana, který s ním, podle mě, zacházel velmi často jako s hadrem na podlahu. Spotřebu takových hadrů má, jak tak dlouhodobě sleduji, náš pan prezident velkou. Když si vzpomenu jak předsedu Senátu Jaroslava Kuberu vzal, prý přátelsky, holí po hlavě (14.1.20), může být B. Sobotka rád, že na něj Miloš Zeman, náš nejvyšší ústavní činitel, svojí holí (opěrou při chůzi) pouze namířil.

Možná je prezidentova hůlka, když s ní na někoho, a přátelsky to ani být nemusí (od Miloše Zemana to nikdy přátelsky nebylo, a může říkat co chce. Prostě nebylo!) ukáže, aniž by došlo k fyzickému kontaktu, kouzelná.

Nezdá se vám, že u Bohuslava Sobotky to vyšlo? Ale musel si pár roků počkat.

P. S. Co na to asi říká Miloš Zeman?

  • MAJKA DUBOVÁ
2/5 - (3 votes)
(Visited 182 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *