Levice: Prohráli jsme i proto, že jsme bez médií

Napsal
Sdílet článek

Souhlasím s názorem Jiřího Vyvadila, že jsme prohráli volby proto, že jsme se nedokázali spojit tak, jak to učinili naši soupeři. Kdyby se totiž do předvolební koalice spojily tři menší levicové strany ČSSD, KSČ a Volný blok), které každá zvlášť hranici pěti procent, potřebnou pro vstup svých kandidátů do sněmovny poslanců nedosáhly, ale hravě by jí dosáhly, kdyby šly do voleb v jedné společné koalici, vypadala by povolební situace podstatně jinak, než vypadá teď, a nejspíše bychom se nyní radovali my.

Ale do vzduchu teď vyhazují klobouky naši soupeři – a my všichni, kteří je z doby jejich někdejšího vládnutí už známe, víme, jak zlé časy republice a nám všem, coby jejím občanům, nastávají. A děje se tak nejen proto, že jsme podcenili význam předvolebních koalic, ale i proto, že jsme už desetiletí bez médií, zatímco naši soupeři je drží v rukou všechna, respektive, že všechna naše média podporují naše soupeře. A bez médií logicky, nemůžete vyhrávat volby. Může se ten zázrak stát jednou, možná i dvakrát, ale když dovolíte, aby do uší a oči lidí bušila stále jen pravda jedné strany, provalí se nakonec i nejpevnější hráz lidského rozumu a lidských zkušeností, a nastane doba jejich postupného zatemňování a nakonec i jejich temna, což je právě to, v čem se v těchto hodinách nacházíme.

Vždyť si stačí všimnout, jak dnes – v den voleb – začal ve 13.30 volební program na ČT. Moderátor ČT Kubala si ke komentování průběhu voleb pozval do studia Tomáše Lebedu z olomoucké Filozofické fakulty a Michala Klímu z Metropolitní univerzity Praha (co se tam asi učí, kdo ji založil, kdo ji vlastní a kdo ji finačně podporuje?), oba samozřejmě tvrdé zastánce politiky SPOLU a PirStanu, což druhý jmenovaný dokázal zdokumentovat hned v prvních minutách programu, když prohlásil, že naše česká demokracie poskytuje všem stejné podmínky jak politické, tak mediální.

Vyslovit takovouto sprostou lež v době, kdy jeden ze dvou našich největších politických táborů nemá k dispozici žádnou televizní stanici, žádný rozhlas a až na jedinou výjimku ani žádný tisk, zatímco soupeř je má k dispozici všechny, je podle mého názoru něco, co předznamenává nastupující vládu lži, která se teď u nás po vládě mediální chopí i vlády politické a policejní a začne tzv. utahovat šrouby.

Pochopitelně i v oblasti mediální. Vždyť pravda se stále ještě ozývá z podzemí internetu, takže došlápnout na ni je třeba i tam. Aby se pak vládlo pohodlně.

Lubomír Man

3/5 - (2 votes)
(Visited 163 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Zlé časy? Dlouhodobě je z Vašich článků evidentní co jste dnes napsal – Vaši soupeři. No tak fajn, vyhráli Vaši soupeři, z čehož se já a mnoho mých známých, radujeme. Mimochodem koalici jdoucí do voleb společně mohl udělat i Babiš – ANO, KSČM, ČSSD a mohl vyhrát. Okamuru by měl k tomu jako dáreček. Jenže ON sám velký si mazal socany i komunisty na chleba celu dobu – ó jak by se mu teď hodili ti dva „parťáci“, kdyby přelezli přes 5 procent. Jenže ON chtěl být sám ten nejlepší, nejvlivnější, nejschopnější manažer, nejchytřejší (???!!!) . Koho si pozve ČTjako moderátore nemohl určovat Babiš. I když i toto chtěl, moc chtěl! Žádný člověk nemůže mít všechno. Žádný, ani Babiš!
    Pane, zlé časy skončily, bohužel nastane dlouhý čas úklidu toho sajrajtu po Babišovi, takže se bude zdát, že jsme furt ve sračkách. A takoví lidé, jako Vy, budou mít na co poukazovat.
    Vždy jsem k Vám ve svých reakcích zdvořilá, vzhledem k Vašemu věku, ale dnes, kdy jste útočný více než jindy, se zdvořilostí trochu šetřím.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *