LGBT aktivisté ztratili politickou podporu, „Manželství pro všechny” se zřejmě v brzké době nedočkají

Napsal
Sdílet článek

Budoucí vláda Koalice Spolu, STANu a Pirátů se v nově vzniklé koaliční smlouvě nezavázala k prosazení tohoto zákona.

Sdružení LGBT politických neziskových organizací a aktivistů „Jsme fér!” utržilo velkou ránu, po volbách přišli o významnou politickou podporu. V minulosti jim k prosazení zákona „Manželství pro všechny” nestačila jak velká část sympatizujících poslanců, tak silná podpora mainstreamových a veřejnoprávních médií a nemalé finanční prostředky plynoucí zejména ze zahraničí. Po volbách přišlo další překvapení. Budoucí vláda Koalice Spolu, STANu a Pirátů se v nově vzniklé koaliční smlouvě nezavázala k prosazení tohoto zákona.

Od začátku bylo sdružení „Jsme fér!” oproti prorodinným orgnizacím ve velké výhodě. O financování jejich kampaní se postarali významní donátoři, kdy jim finanční prostředky plynou z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství, nadace Open Society Foundations miliardáře George Sorose a nadace TIDES.

O mediální podporu a propagaci se sdružení politckých LGBT neziskových organizací postarala jak mainstreamová, tak veřejnoprávní média. Podpory se jim také dostavá od významných firem, bank a koncernů, ze kterých lze jmenovat například Avast, Bosch, City Bank, Českou spořitelnu, ČSOB, eBay, Google, HBO, HP, Hyundai, IBM, IKEA, Microsoft, RegioJet, Staropramen, Uber nebo Vodafone.

Ani takto silná převaha jim ale nestačila k tomu, aby si „Manželství pro všechny” prosadili. Chyběla jim k tomu totiž nejdůležitější věc, a to podpora většinové společnosti.

Stát a bojovat proti takové přesile, jakou má sdružení „Jsme fér!”, není jednoduché a někdy může vést k myšlenkám, že boj je předem prohraný. Přesto se podařilo díky Vám a díky dalším občanům, kteří se zapojují aktivně do našich kampaní, díky spolupráci a koordinaci s dalšími prorodinně orientovanými spolky a sdruženími tak silného protivníka oslabit.

Je zřejmé, že politické neziskové LGBT sdružení „Jsme fér!” bude hledat další cesty, zejména přes Nejvyšší a Ústavní soudy k tomu, jak si svoje nároky prosadit. My jsme ale připraveni jim do plachet vnášet protivítr.

  •  Ivana Schneiderová a Zdeněk Chytra
(Visited 106 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *