Libo-li motivační korupcičku?

Napsal
Sdílet článek

Slovenský paranoik Matovič vyhlásil, že bude zdravotníky v odběrových místech “motivovat” odměnou za “ulovené” pozitivní nálezy COVID testů částkou 20 Teuro za kus. Rýsuje se tak nádherný tunýlek:

Pro začátek zvažme, že jedno odběrové místo pracuje po dobu standardní pracovní směny, tedy 8,5 hodiny. Při odhadovaném čase “zprocesování” jednoho kaštana jedním pracovištěm (od opsání občanky po zhmožděný nosohltan) 5 minut, dobereme se celkového počtu možných kaštanů za šichtu

8,5 hodiny / 5 minutami = 102 kusů.

Nečuráme, nepijeme, neobědváme, nepřestávkujeme, makáme. ANO, makáme. Bude líp.

Aby to tak nekřičelo, za pozitivní zfalšujeme třetinu testovaných. Tedy 33 kusů denně a vyinkasujeme 660 Teuro, jinými slovy denně 17820 Kč. V našem stachanovském kolektivu se dělíme spravedlivě, tedy při 4 zdravotnících to hodí 4455 Kč na jednoho kulicha a den.

Dále: Šílený Matovič chce to celé zvládnout s 5000 odběrnými místy (jím deklarovaných 20 tisíc zdravotníků podporuje můj výchozí odhad počtu zdravotníků cca 4 na pracoviště). Slováků je 5 milionů. Tedy ideálně jeden tisíc kaštanů na pracoviště. Počítáme-li s tím, že každého kaštana necháme masomlejnem proběhnout dvakrát, 2000 kaštanů na jedem mlejn. Takže při výše spočítané kapacitě jednoho mlejnu 102 kusů denně to dá nějakých 20 dní.

20 * 4455 = 89100 Kocourkovských.

No nekupte to. Záhy tak plán paniky nejen, že splníme, ale i uvědoměle překročíme! Komu by se nehodila skoro stovka čistého vejvaru navrch za měsíc práce? A tak všichni budou, jako obvykle, držet hubu a zasolí to řadový občan.

Ach, synku, synku, pomalý jsi. Ten, kdo loví v žitě, ten musí krást hbitě.

(pokud jsem někde ulétl s výpočty, uvítám korekci)

(Visited 96 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. :za pozitivní zfalšujeme třetinu testovaných

    Chápu to tak, že ty testy ukazují požadovaný výsledek předem, tak jako losy (vyhrává-nevyhrává), a doktoři ho ovlivnit nemůžou. Můžou jen pracovat intezivněji.
    Testy údajně obsahují podezřelé nanotechnologie, které je třeba vpravit hluboko do hlavy. Jinak by stačilo testovat sliny.

  2. Pokud vím (na testu jsem zatím nebyl a dobrovolně tam za žádných podmínek nepůjdu), tak vyhodnocení “rychlotestů” probíhá podobně, jako u těhotenských samotestů. Tedy po nějaké době se objeví definovaná indikace, kterou je nutné vyhodnotit test provádějící osobou a přepsat do formuláře. Po poměrně krátkém čase reakce přípravku degraduje a test je nenávratně nevyhodnotitelný.

    Takže záleží jen na odečítajícím. No a toho motivujeme, přeci.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *