Libyjec, který o víkendu ubodal v Readingu tři lidi, je prý psychicky nemocný

Napsal
Sdílet článek

Diví se tomu ještě někdo? Stalo se snad poslední dobou, že by nějaký invazista, který vraždil nebo znásilňoval, nebyl seznán psychicky nemocným? Tyto “diagnózy” podezřele často padají napříč Evropou. Samozřejmě, ten kdo vraždí a znásilňuj zcela jistě není úplně normální, ale jsou snad i nemuslimští násilníci seznáváni psychicky nemocnými? Většinou jistě ne. A tento džihádista byl navíc známá firma a má dokonce i stejně radikálního bratra, který stále běhá po svobodě, i když se o něm ví, že sympatizuje s ISIS..

Khairi Saadallah, libyjský vetřelec, který byl zadržen pro podezření ze spáchání útoku nožem v Readingu, byl krátce před činem propuštěn z vězení. Poté byl zařazen do vládního preventivního deradikalizačního systému, přičemž byl v hledáčku policie s podezřením, že by mohl spáchat teroristický útok. Tedy vědělo se už po propuštění, že by byl podobného činu schopen, přesto ho nechali běhat po svobodě s tím, že ho pouze zařadili do jakéhosi deradikalizačního programu.

Saadallah byl v říjnu 2019 odsouzen na 25 měsíců a 20 dní ve vězení za porušení podmíněného trestu odnětí svobody, rasově motivovaného útoku a za pouliční boje,  přesto si za mřížemi odseděl pouze 17 měsíců a 20 dní.

Khairi Saadallah údajně poprvé vstoupil do Spojeného království jako nelegální vetřelec v roce 2012 a poté mu byl v roce 2018 udělen azyl. Svým přátelům se chlubil, že je bývalým dětským vojákem v Libyi kde se účastnil bojů za svržení Muammara Kaddáfího. “Popisoval  se jako libyjský voják a řekl, že utekl, protože nechtěl být v armádě,” řekl přítel Saadalláha.

25letý muž také řekl přátelům, že bojoval za teroristickou organizaci ISIS a také proti ní. Zdravotní úředníci věřili, že se jedná o nepravdivá tvrzení, která mají spojitost s jistou formou duševní nemoci.

Saadallah byl zapojen do vládního programu Prevent, který se snaží deradikalizovat většinou mladé radikály, kterým hrozí připojení k extremistickým skupinám nebo páchání teroristických činů.

Před útokem měl údajně schůzku s úředníky Prevent a měl přístup k různým podpůrným službám poskytovaným prostřednictvím programu. Úředníci však tvrdili, že Saadallah není pravděpodobnou hrozbou terorismu.

Zdroje uvnitř Whitehallu  odhalily, že Saadallah byl  na seznamu podezřelých z terorismu MI5 spolu s 40 000 dalšími možnými džihádisty, ale nikdy nebyl uveden jako “předmět zájmu” do kterého je zařazeno pouze 3 000 možných teroristů, kteří představují největší hrozbu pro národní bezpečnost.

Britská bezpečnostní služba ověřovala podezření, že libyjský invazista plánoval cestu do Sýrie, přesto bylo vyšetřování zastaveno, protože to nebylo považováno za jisté.

Skandální je, že ministerstvu vnitra bylo zabráněno vyhostit libyjského vetřelce ze země, protože britská vláda se zavázala, že nebude deportovat lidi do rozvrácených zemí nebo míst, kde dochází k významnému porušování lidských práv.

Mezi tři oběti útoku patřili David Wails, James Furlong a Joe Ritchie-Bennett, z nichž všichni byli přátelé. Předpokládá se, že tito tři muži byli členy komunity LGBT v Readingu. Je pravděpodobné, že si členy této komunity zvolil džihádista záměrně. Tak co vy na to, sluníčkáři, hájící LGBT komunitu i muslimské invazisty? Stále vám nedochází jak stupidní je vaše podpora obojího najednou? Jak jsou tyto ideologie neslučitelné?

Na závěr ještě dodám, že stejně radikální je i bratr džihádisty (viz foto níže), který si však stále chodí po svobodě, protože zatím nikoho nezabil. Asi čekají, až bude svého bratra v jeho činech následovat.  Mimochodem, nebudou za chvíli po celé Evropě poněkud přeplněné blázince???

View image on Twitter

(Visited 1 324 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *