Libyjský muslim včera útočil ve Velké Británii s nožem – 3 mrtví – výpovědi svědků útoku

Napsal
Sdílet článek

Celkem 3 mrtví, dva těžce a několik lehce zraněných. To je výsledek multikulturního obohacení, ke kterému došlo včera večer v Readingu. Muslim si očividně zcela záměrně zvolil k útoku místo, kde byla větší koncentrace lidí. Policie zatkla libyjského muslimského teroristu na místě pobodání, při němž tři lidé zemřeli a dva jsou v kritickém stavu v nemocnici. Incident, který se stal včera kolem sedmé hodiny večer, je považován za teroristický čin.

Útok v Readingu byl ukončen, když policista spatřil podezřelého utíkat s nožem, posléze ho srazil k zemi.  Bezpečnostní zdroje potvrzují, že podezřelý je libyjský státní příslušník.  Policie v Thames Valley tvrdí, že v současné době nic nenasvědčuje tomu, že by několikanásobné pobodání souviselo s protestem BLM, který se v parku konal dříve během dne.

Policie v Thames Valley bezprostředně po útoku prohlásila: „Řada lidí utrpěla zranění a byla převezena do nemocnice. Policejní kordon je na místě ve Forbury Gardens, zatímco probíhá policejní vyšetřování. Žádáme veřejnost, aby se této oblasti v tuto chvíli vyhnula”.

Jeden očitý svědek řekl, že útok vypadal „zcela náhodně“. Lawrence Wort (20), svědek útoku vypověděl: „Park byl docela plný, spousta lidí seděla v hloučcích a popíjela s přáteli, když tudy prošla jedna osamělá osoba, najednou vykřikla nějaká nesrozumitelná slova a obešla velkou skupinu asi deseti lidí, které se pachatel snažil bodnout. Tři z nich bodl těžce do krku a pod paže, pak se otočil a rozběhl se k nám, otočili jsme se a dali se na útěk.”

„Když si uvědomil, že nás nemůže chytit, pokusil se bodnout další skupinu, posadil se, bodl jednu osobu zezadu do krku, a když si uvědomil, že všichni začínají utíkat, vyběhl z parku.”

Dan, 26letý místní občan řekl, že popíjel víno v parku se dvěma přáteli, když si asi 20 metrů od něj všiml rozruchu. Popsal, jak on a jeho přátelé spatřili muže, jak se blíží k jiné, v poklidu klábosící skupině. Muž na sebe upoutal pozornost tím, že pobíhal kolem skupiny a vypadalo to, že jim „klepe na hlavu“. Až za okamžik si uvědomil, že to byl útok. Dan řekl: „Mysleli jsme si, že hrají nějakou hru, než jsme si uvědomili, že z někoho stříká krev.”

On a jeho dva přátelé vyskočili a rozběhli se, když viděli, jak útočník míří k jiné skupině, kterou si náhodně vybral. Dan řekl, že viděl, jak muž uštědřil ženě ránu do krku, ale nemohl si být jistý, jestli používá nůž, protože on a jeho přátelé zbraň nikdy zblízka neviděli. Žena spadla jako závaží na zem. Dan řekl: “Čtyři lidé leželi nehybně na zemi”. Dodal: „Viděl jsem muže s krvácejícím obličejem, ale vstal. Když byli pobodáni první dva lidé, skupina vstala a dva lidé, kteří padli na zem, vstali.”

Dan říkal, že se to všechno seběhlo tak rychle, že si toho davy v rušném parku nevšimly, když s přáteli běželi kolem. Dodal: „Bylo to zvláštní – ne jako ve filmech, nebyl u toho žádný křik. Běželi jsme kolem lidí tančících ve skupinách – neviděli, co se stalo.” Viděl, jak útočník běží ke stanici Reading, tak se s přáteli rozběhli opačným směrem.

Protiteroristická policie a MI5 potvrzují, že zatčený muž byl Libyjec. Ozbrojená policie byla spatřena, jak v sobotu pozdě večer vchází do bloku bytů u Basingstoke Road v Readingu. Rodiny, žijící v budově, byly evakuovány.

O útoku se dnes ráno psalo na maintstreamu. A co myslíte, že manipulátoři z Novinek psali? Ani slovo o pachateli, o tom, že se jedná o muslima, Libyjce a dokonce ani o tom, že je již zcela jisté, že šlo o teroristický útok. To bylo v době, kdy už se o identitě pachatele zmiňovala spousta zahraničních médií.

Podobných multikulturních obohacení může být v nejbližší době víc, neboť – jak jsem zde již několikrát upozornila – v posledních týdnech vyzvalo hned několik nejvyšších muslimských autorit muslimy v Evropě a USA k závěrečnému džihádu, který by měl vést k nastolení práva šaría. Tento případ tedy může být jen jakousi první vlaštovkou, k dalším útokům velmi pravděpodobně dojde v nejbližších týdnech.

V kontextu toho pak nelze neupozornit na jeden nedávný průzkum, podle kterého prý většina Evropanů požaduje přísun dalších muslimských vetřelců. Pokud by to skutečně byla pravda, pak by to znamenalo, že si mnozí takovéto obohacování skutečně zaslouží. Ostatně, je velmi pravděpodobné, že i mezi pobodanými v parku byli nejspíš sluníčkáři, neboť jen pár hodin před útokem se tam odehrávaly protesty BLM.

(Visited 599 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *