Lídr Svobodných Jedlička narušil vysílání hlavní debaty na České televizi

Napsal
Sdílet článek

Lídr Svobodných a Radostného Česka Vít Jedlička potřásl před koncem hlavní debaty rukou všem předsedům sněmovních stran, kteří se debaty zúčastnili. Svým činem chtěl poukázat na spornost systému výběru do závěrečných debat ČT před Evropskými volbami.

“Pro nás jakožto stranu, která mandát obhajuje, je metodika ČT výrazně diskriminující. Před minulými eurovolbami měli Svobodní volební potenciál 8,1 % a do debaty ČT se tehdy dostali. Celkovým výsledkem 5,24 % se pak také dostali do Evropského parlamentu. Přestože například průzkum agentury Median připsal koalici Svobodných potenciál 8 %, kvůli metodice výběru ČT se do hlavních debat nemáme šanci dostat. Vzhledem k tomu, že Svobodní obhajují mandát, to nepovažuji za vyvážený přístup,“ říká lídr kandidátky Svobodných a Radostného Česka, Vít Jedlička.

Zatímco před minulými volbami do Evropského parlamentu Česká televize zařadila do debat i menší strany, letos je to jinak. První série byla otevřena osmi nejsilnějším subjektům. Do poslední závěrečné debaty před volbami potom ČT zve předsedy všech stran zastoupených v Poslanecké sněmovně českého parlamentu. „Mrzí nás, že superdebata nebyla vyhrazena pro strany zastoupené v Evropském parlamentu. Rádi bychom diskutovali o probraných normách a hlasováních. Obáváme se, že by tímto přístupem mohla ČT konzervovat situaci na české politické scéně. Ta přitom podle našeho názoru potřebuje zásadní obměnu,“ vysvětluje Vít Jedlička, lídr kandidátky Svobodných a Radostného Česka.

HUGO TRKAL

(Visited 130 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Sklapni,radostný Čechu.Já jsem Češka a nebudu volit uskupení,které maká pro cizí zemi.
    Jen co si Mach pověsil sako na Bruselskou sesli,založil spolek”Přátelé Judeje a Samaří”.
    Co takhle kandidovat za Radostný Izrael!?!?!?Nebylo by to férovější?

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *