Lyon: Muslimka v burce křičela „Allahu akbar“ a vyhrožovala bombou

Napsal
Sdílet článek

Jak sami vidíte, tak už není dne, kdy by se někde v Evropě neprojevilo ve svojí plné  „kráse“ náboženství míru. Ve Francii může jít o reakce na to, že si konečně začali Francouzi uvědomovat, že si jejich zemi postupně převzali muslimové. Francouze zřejmě probudil útok Čečence na učitele, který si dovolil urážet jejich pedofilního lžiproroka. A souběžně s tím se samozřejmě začnou projevovat i muslimové. A jak jinak, než svým obvyklým způsobem, tedy za halasného pokřiku „Allahu akbar“.

Francouzská policie ve čtvrtek evakuovala lyonskou stanici Part-Dieu a zahájila velkou bezpečnostní operaci poté, co žena, oděná v burce,  křičela „Alláhu akbar“ a vyhrožovala bombou.

Poté, co byl spuštěn poplach kvůli bombové hrozbě, policie vyklidila stanici a stanovila bezpečnostní obvod, zatímco zadržela a vyšetřovala nejmenovanou ženu. V tuto chvíli nebyla provedena žádná další zatčení.

Než byli cestující vpuštěni zpět na stanici, byl na místo vyslán tým pro likvidaci bomb a také tým psovodů, aby provedli prohlídku stanice metra. Měli za úkol provést zejména kontroly zavazadel ponechaných v hale nádraží.

Svědci tvrdí, že žena byla oblečená v burce a nesla „podezřelý balíček“, přičemž skandovala „Alláhu akbar“ a křičela, že všechno vyhodí do vzduchu, než bude zatčena.

Francouzská národní železniční společnost SNCF, uvedla, že dopravní síť kolem Lyonu byla incidentem velmi silně narušena, protože stanicí během operace neprojížděly žádné vlaky, což mělo za následek dlouhá zpoždění a zrušení některých spojů.

Metro bylo evakuováno:

Je velmi pravděpodobné, že se jednalo o první reakci na včerejší projekci Mohamedových karikatur na zdi radnic ve dvou francouzských městech. Dalo se očekávat, že se muslimové začnou podobně projevovat. A lze předpokládat, že nepůjde o ojedinělou odezvu. To ostatně uvidíme v příštích dnech a týdnech…

Jak se Vám líbil článek?

(Visited 282 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *