Lžeš jak když tiskne!

Napsal
Sdílet článek

Už vám to někdo někdy řekl? Už jste toto někdy někomu řekli?

A vůbec, proč spojení oněch čtyřech slov- LŽEŠ JAKO KDYŽ TISKNE? Pokud by totiž mělo, lež nějaká – je jedno zda malá či velká – cokoliv společného s tisknutím, tiskem, lze vyvodit, že je to černé na bílém – natištěno, otištěno. Žádné jedna paní povídala, potrubím dětské hry na tichou poštu. Kdo si pamatuje ví co pošeptal ten první a co slyšelo ucho posledního. Haha!

Ach ty lži! Milosrdné, vyhýbavé, zákulisní, trapné. Lhát se nemá, jenže? Jenže se lže pořád, od nepaměti a všude. Doma, ve škole, na pracovišti. Lžou malí, velcí, tlustí, tencí, mladí, staří, mocní. Jak moc lžou ti mocní? Přímou úměrou – čím mocnější tím více? No ale? Lžou jak když tiskne? Když jejich lži, je jedno zda to nazvou nedorozuměním, počkejte ono se to vysvětlí, je to kampaň a další výmluvy, projdou tiskem, my, kteří jsme jen obyčejní panáčkové, trpaslíčci, potřební pouze k vhození hlasu pro ně při volbách, si řekneme: „Zase lžou jak když tiskne.“

Není pochyb o tom, že v novinářské branži je vše o informacích, je to práce novinářů. Stejně jako chirurg operuje, jeho nástrojem je i skalpel, novinář píše, informuje. Vždy, u lékaře k zákroku, léčbě, je potřebné mít důvod. Stejně tak novinář musí mít důvod informovat – psát. Má pořád o čem neboť, vypadá to tak, naše společnost je nezdravá.

Pište, novináři, tvořte reportéři, i pořady o tom jak se lže, jak by někteří nejraději kroutili nepravdy na pravdy a tvrdili, že jen tak je to správné a tvářili se (někteří) při svých trapných vysvětlování jak andílci. Ovšem umí se i vztekat ( i použít z pozice moci tytyty, a to jsem se vyjádřila velmi jemně, je to mhohdy i drsnější), srší ohně, že byli nachytání když (zase!) lhali jak když tiskne.

Také se říká

* lež má krátké nohy,

* kdo lže ten krade.

P. S. Prý se to i pozná, když se tomu kdo lže (nelže) sáhne na nos.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 80 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *