Lžou nám záměrně o počtu nakažených koronavirem?? (video)

Napsal
Sdílet článek

Dnes jsem narazila na jedno velmi zajímavé video, které by myslím měli vidět všichni a to především mladí, kteří jsou dlouhodobě uklidňováni s tím, že v jejich případě se koronavirus často neprojeví vůbec nebo má jen velmi lehký průběh. Video dvou mladých slečen, předpokládám asi kolem 20 let, ovšem nasvědčuje něčemu úplně jinému.

Ostatně, podívejte se sami, pokud jste toto po internetu se rychle šířící video zatím neviděli:

Má cenu nějaký další komentář? Myslím, že ne. Podle všeho je nakažených mnohem víc, velmi pravděpodobně to jsou u nás už řádově tisíce. Otázka pak je, kolik lidí projde koronavirem aniž by je někdo testoval? Kolik lidí si projde samoléčbou bez jakéhokoli zahrnutí do celkových statistik?

Podle všeho selhávají nejen někteří praktičtí lékaři, ale také hygiena a vůbec celý systém. Nač jsou pak dobrá čísla počtu nakažených, když je více než pravděpodobné, že – nejspíš nejen v ČR – se možná i většina nakažených vyléčí bez jakýchkoli testů a to i tehdy, kdy je průběh nemoci tak nepříjemný, jako u těchto děvčat? Do statistik se pak tedy dostanou jen povinně testovaní a ti, kdo mají už tak těžké příznaky, že skončí v nemocnici na JIP.

Jediné optimistické na tom může být to, že by takto do statistik nezahrnuté případy zcela vyléčených osob výrazně snížily celkovou mortalitu. 

Nechci tímto tvrdit, že neexistují i osoby s lehkými příznaky. To je samozřejmě velmi pravděpodobné, dokonce u jinak zcela zdravých dětí do 9 let má prý nemoc ve většině případů velmi lehký průběh (asi podobně jako u dětských nemocí, které jsou pro dítě velmi lehce zvládnutelné, ne tak už u dospělých), nicméně jak je vidět, tak i mladí se s nemocí potýkají s nemalými problémy.

Každopádně přeji jak oběma děvčatům, tak všem, kdo si právě nemocí prochází, brzké uzdravení a nám ostatním, komu se zatím nemoc vyhýbá, aby tomu tak bylo i nadále. 

 

(Visited 139 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *