Má pan premiér sklerózu?

Napsal
Sdílet článek

To, že se člověku nelíbí, když mu po nějaké době připomene někdo co tehdy, někdy říkal, je pochopitelné. Vztahuje se to na privátno, rodinu, kamarády, přátele, sousedy. Jedná se však o malý okruh osob. Někdy i jen osoby dvě. Ale stačí i to! I když o tom není nikde jakýkoliv evidentní záznam, doklad. Jste stejného názoru? Stalo se to někdy i vám? Připomněl vám někdo „něco“? Připomněli jste někomu „něco“?

Evidentní doklad O TOM bývá velmi často v kruzích jiných. Celkem snadno se dají vyštrachat i deset let stará slova Andreje Babiše, který (v listopadu 2011 zakládá ANO, toto registrováno v květnu 2012) při debatě se studenty VŠ vyřkl i tato slova:

Deficit je ztráta. Kdyby někdo sestavil byznisplán se ztrátou, tak ho vyhodím.“

Posuňme se do současnosti. Pan Babiš premiéruje. Jeho podřízenou je ministryně financí Alena Schillerová. Rozpočet pro r. 2022, sestaven MF, kde je šéfkou, představuje DEFICIT 390 miliard korun. NO a co?

I s tím (promiňte, ale nemohu si odpustit svůj dojem, že se TAM běhá snad už s každým prdem) co s tím, šup na Hrad. Pan prezident chce v rámci tak ohromně deficitního rozpočtu více peněz na investice. Napadlo mě, jestli nezapomněl na svůj nápad budování kanálu Dunaj-Odra-Labe. Náš pan prezident, což je známo i jinak, nezapomíná!

To, že pan prezident také myslí na obyčejné – pracující lidi je evidentní i v tom, že se mu nelíbí úlevy na dani pro fyzické osoby. Například na manželku, děti…. Takové úlevy zrušit? Takové úlevy zrušit! Což by znamenalo zvýšení daní z příjmů pro pracující fyzické osoby, tudíž pro ty, kteří mají prokazatelně zdanitelné příjmy.

Tak to je pro dnešek všechno. Doufám, že mi toto někdo, protože tím, že si to jen nemyslím, neříkám jen kamarádce, ale „hážu na papír“, moje slova třeba za rok, po deseti letech, neomlátí o hlavu.

P. S. Sdílím, než mi to někdo zakáže!

  • MAJKA DUBOVÁ
5/5 - (2 votes)
(Visited 124 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *