Malí džihádisté v Evropě

Napsal
Sdílet článek

O tom, jak evropské země vykrmují džihádisty jsem psala už jinde. Dospělí bojovníci ISIS či Al Kajdy si jen tak jakoby mimochodem odskakovali do svých rodišť v Evropě pro dávky či lékařské ošetření, aby se poté vrátili zpět na bojiště do Sýrie či Iráku. A to vše bez jakéhokoli zájmu dané evropské země. Tedy občané těchto evropských zemí ze svých daní financovali (a mnohdy ještě financují) džihádisty, kteří dávek využívali nejen pro svůj pohodlný život, ale také z nich přispívali na teroristické organizace, k nimž se hlásili.

Jen výjimečně dochází k tomu, že jsou tito hrdlořezové na území Evropy jakkoli potrestáni. Někde sice pár let vězení dostanou, ale jinde vše projde bez povšimnutí a někde pro ně dokonce zřídili speciální sanatoria, kde se mají vzpamatovávat z “útrap”, které prý při podřezávání hrdel, zapalování a střílení nepřátel či znásilňování, museli pocítit. Chudáčci!

Nicméně, mimo dospělých džihádistů se řeší i jejich ženy a děti. Ty většinou přijímají i země původu, jako třeba aktuálně Belgie. Jako se o tom můžete dočíst například v tomto článku:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/belgie-musi-prijmout-deti-bojovniku-islamskeho-statu-naridil-soud-40306908?dop-ab-variant=0&seq-no=3&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

V tomto konkrétním případě se má jednat o děti do 7 let, navíc o děti, které se na území ovládaném ISIS narodily. Jak se tam s takovými dětičkami zachází a co všechno umí, tak na to se můžete podívat zde:

Myslím, že mnohým z nich je i kolem 5-7 let. Děti, které jsou od momentu, kdy začnou vnímat, vychovávány pro Alláha, pro džihád. Děti, jejichž mozky jsou už natolik vymyté, že je jen malá šance na to, že by (obzvlášť ty starší z nich) mohly svoje myšlení nějak zásadně změnit. A je třeba si uvědomit, že i v případech, kdy povolili pouze příjezd dětí bez matek (jako v případě Belgie) stačí, aby se do všeho zainteresovala nějaká ta neziskovka, která upozorní  na duševní strádání dětiček bez matky a brzy za nimi přijedou i ty zpočátku odmítnuté matky, většinou vdovy po hrdlořezech z ISIS. A i kdyby ne, o jejich další “správnou ” výchovu se postará imám z místní mešity, jejíž návštěvu přece tomu nebohému dítěti nemohou odpírat.

Navíc, ne vždy se ví jistě, kde se nachází jejich otcové či jiní mužští příbuzní, je možné, že mnozí z nich jsou už pod jinou identitou v Evropě nebo na cestě do Evropy a svého příbuzného si později vyhledají.

Pokud vidíme, jakým výcvikem prochází dětičky v ISIS už ve velmi ranném věku, je jasné, že už třeba i pětileté dítě může být do jisté míry bezpečnostním rizikem. 

V tom kontextu se ptám všech sluníčkářů, tak nadšeně horujících pro dovoz “sirotků” ze Sýrie: uvědomujete si, že v tom Řecku jsou ti vámi vyhlédnutí “sirotci” zpravidla ještě o něco starší, než ti na videu výše? Do Řecka by totiž ze Sýrie (Iráku, Afghánistánu,…) sotva jakékoli malé dítě došlo samo jen tak, bez doprovodu. Tyto dětičky na videu sice perfektně ovládají zbraně, avšak lze pochybovat o tom, že jsou dostatečně gramotné, zvládnou se zorientovat na tak dlouhé cestě bez doprovodu a asi těžko budou mít na tak dlouhou cestu i dostatek prostředků.

Pokud už by se tedy v Řecku ocitlo nějaké menší dítě samotné, pak jedině tak, že jej tam někdo dovedl. A také patřičně instruoval, aby dítě vědělo, co má říkat. I v případě dětí se může jednat o záměrně vyslaného džihádistu, který se od momentu, kdy udrží v ruce nůž a naučí se vnímat učí, jak podřezávat bezvěrce. Ve zhruba 8-9 letech už umí zacházet s horkou zbraní a pravděpodobně má za sebou i několik cvičných vražd bezvěrců. Pak není problém vyslat dospělé džihádisty do Řecka, kde tyto dětičky ponechají coby “děti bez doprovodu”.

A tam už jen tito roky trénovaní malí hrdlořezové čekají, až  si pro ně přijede nějaká neziskovka, která je rozmístí po celé Evropě, kde se jich ujmou jejich náhradní “rodiče”. Tím mám samozřejmě na mysli “sirotky”, jejichž rodiče nejsou narozeni v Evropě. Protože potomci evropských džihádistů samozřejmě na cestu do země, kde se jejich rodiče narodili, čekat nemusí.

U nás je na zásilku takovýchto “dětiček” – syrských sirotků – natěšena nejen europoslankyně Šojdrová, ale i všechny strany, které infiltraci džihádistických výsadků pod pláštíkem “syrských sirotků” podporují. A především pak těch údajných 200 rodin, které se rozhodly dětský výsadek ISIS uvítat u sebe doma.

A zatímco “sirotci” čekají v Řecku, až si pro ně přijedou neziskovky, jejich otcové, bratři či strýcové se  buď hromadí v Bosně a snaží se dostat dál do Evropy přes chorvatské hranice nebo přelézají maďarské ploty…

(Visited 452 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *