Malta vrací africké vetřelce do Libye, podvratná neziskovka Amnesty international protestuje (video)

Napsal
Sdílet článek

Konečně! Alespoň někdo si uvědomuje, že afričtí vetřelci nemají v Evropě co dělat. Malta je samozřejmě v posledních letech sužována invazí úplně stejně, jako řecké či italské ostrovy, případně jih Španělska. A asi nikoho neudivuje, že se proti Maltě okamžitě vyhradila podvratná neziskovka Amnesty international. To je tatáž neziskovka, která nás neustále žaluje za údajnou diskriminaci jistého státem ve skutečnosti nebývale protěžovaného etnika.

Neziskovka rovněž kritizovala maltské orgány za podepsání nové dohody s Libyí o zastavení afrických vetřelců na území Libye s tím, že jim vytkla,  by neměli zabraňovat vetřelcům opouštět zemi sužovanou konflikty.

“Je ostudné, že EU a Itálie normalizovaly spolupráci s Libyí na hraniční kontrole, ale posílat lidi zpět do nebezpečí v Libyi, jak to činí Malta, je zcela neakceptovatelné,” zní ve zprávě AI.
Ve zprávě se také uvádí, že některá opatření přijatá maltskými úřady mohla zahrnovat spáchání trestných činů, jejichž důsledkem bylo úmrtí, kterému se dalo vyhnout. Malta tak – dle názoru AI – svévolně zadržuje a nezákonně navrací lidi do válečné Libye.

Maltské úřady rovněž využily pandemii COVID-19 jako záminku k prohlášení, že Malta není bezpečným místem k vylodění, čímž se snaží odradit muslimské darmožrouty od snahy dostat se do sociálních rájů Evropy.

Amnesty připomněla, že 27 lidí zachráněných dánským tankerem Maersk Etienn 4. srpna je stále na moři, protože jim nebylo povoleno vylodění. V pondělí vyzvaly tři mezinárodní organizace země Středomoří, aby vetřelce přijaly, přičemž uvedly, že jejich situace se zhoršuje.

Zde se tedy ptám AI  a dalších podvratných neziskovek: Proč by je měly přijímat země Středomoří, tedy Evropa? Zašlete je do Saúdské Arábie nebo do jedné z dalších 56 muslimských zemí, je-li pro ně Libye tak nebezpečná. Sousední Egypt, Tunisko či Turecko nebo třeba Maroko se pokládají za bezpečné země!!

Maltský premiér Robert Abela uvedl, že jeho země za ně nenese odpovědnost. Agentura OSN pro uprchlíky (UNHCR), Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) a Mezinárodní námořní komora (ICS) však obvinily vlády středomořských zemí z porušování mezinárodního práva tím, že odmítly invazistům opustit loď v některém z jejich přístavů.

V květnu maltský ministr zahraničí Evarist Bartolo uvedl, že migrační centra v zemi zadržují dvojnásobný počet lidí, než pro které jsou určena, a Malta byla vydána na milost a nemilost nelegálním pašerákům vetřelců…

 

(Visited 277 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *