Mám snad umřít hlady?

Napsal
Sdílet článek

SeznamZprávy 14. 4. 21 (J. Pšenička)

Titulek: Mám snad umřít hlady? Exministr Prymula má další křeslo poradce.

Ale, pane exministře to vůbec ne, bylo by Vás škoda! I proto, že ve zmiňovaném článku autor píše, …. někdy pomáhá, aniž by z toho měl peníze.

Článek jsem četla celý, mimo jiné jste se i otřel o pana Vojtěcha a jeho současné působení. Vy to ale děláte jinak, žádná prý trafika nebo něco podobného. To vůbec ne. Umíte se postarat sám o sebe, abyste neumřel hlady. To, že někteří, na rozdíl od jiných, jak se říká „vidí za roh“ není špatná schopnost. Snad i některým je k tomu pomoženo, protože kámoší s tím, kdo je zárožníkem.

Pan Prymula je lékař a bylo by od něj hloupé kdyby nasměroval své oficiálně (i když vyhazovem) ukončené politické působení třeba do chovu ovcí. Proč mě napadly zrovínka ovce?

Proč by nemohl zůstat u svého. Co umí! Třeba se zajímat, mimo jiné z oblasti zdraví, o inovativní projekt – nové psychiatrické centrum*** (v Berouně). Na tuto větu bude navazovat další část mého dnešního zamyšlení.

Klinický psycholog Adam Suchý o testování děti na covid 19 na školách hovoří jako o ponižujícím pocitu, i traumatizujícím zážitku. Pozitivní výsledek testu na covid-19, který se odhalí při hromadném testování na školách, může pro „pozitivní“ malé dítě znamenat od ostatních „stigma“, vyřazení z kolektivu. Dětský kolektiv si totiž nebere servítky a může nastat šikana jak vyšitá.

Podle psychologa (což zjistí i nevystudovaný psycholog) jde o děti ve věku, kdy se učí navazovat a udržovat mezilidské vtahy a sociální dovednosti a po poměrně devastujícím roce v izolaci přichází z hlediska sociálního a osobnostního vývoje další rána. Jsou nebezpečné svému okolí! A dětský kolektiv si nebere servítky.

Zde byla velká odpovědnost (veškerá?) hozena na školy, konkrétně na vyučující a jejich přístup k testování dětiček. Kantoři, kantoři, čeho jste se ještě, ke své práci, poslání, dopracovali? K čemu vás to donutili?

Na toto téma – testování dětí ve školách navazuje článek

Parlamentní listy (12. 4. 21 Mgr. Jana Hamplová – za shlédnutí a pozorný poslech stála včera její slova na Videoprostoru v PP, se kterými naprosto souhlasím)

Titulek:

Jana Zwyrek Hamplová: Ústavní stížnost proti opatřením ve školách je podána

Z článku: „Pokud jde o ústavní stížnost, stojím si za každým slovem. Nelze aplikovat opatření, která ohrožují zdraví dětí, ať by byl důvod jakýkoliv. O to více, že smysluplnost opatření není jakkoli podložena. Ministerstvo uteklo jak před odborníky z oblasti medicíny, tak před právníky. Opatření je tak politickým rozhodnutím, nikoliv medicínským. ….. To co se nyní děje, považuji hrubě za hranou principů právného státu“.

*** Pravá chvíle podívat se jak někdo vidí za roh a proč a na co a pro koho je dobré být připraven vybudováním nového psychiatrického centra. Myslíte si, že se tomu říká dobrá, snad dokonce i křišťálově čistá, předvídavost?

P. S.

Nebuďte naivní!

  • MAJKA DUBOVÁ
4/5 - (1 vote)
(Visited 134 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *