Máme prý jiné chutě (JEN?)

Napsal
Sdílet článek

Včera jsme měli k obědu rajskou omáčku. Vnučka chtěla rajdu od babičky. To ovšem neznamená, že její maminka, naše dcera, by toto (a mnoho dalšího) neuměla vždy dobře uvařit. Nevím jak vy děláte rajskou, ale já, a to mi doporučila moje kamarádka (profesionální vynikající kuchařka), vždy přidám malou špetku mleté skořice.

Rajskou omáčku chce někdo ostřejší, sladší, z kečupu, pasírovaných rajčat nebo rajčat přímo z vlastní sklizně. Ano, je to o chutích.

Docela žasnu nad dlouhodobým tématem a problémem, nazvu to přímo – dvojí kvalita potravin – což je zdůvodňováno „Češi, vy máte přece jiné chutě“. Houby s octem!!! Nejsme žádný odpad Evropy! Nebo snad ano? A proč?

Nemusím ani listovat rakouským kalendářem a vím, kdy naši jižní sousedé mají nějaký svátek. Je jich v ty dny v našem městě mnoho a poznám je podle krabic s dorty. Ano, chutnají jim naše cukrářské výrobky a navíc jsou (v přepočtu) mnohem levnější než u nich. A co chutě? Naše. Jejich.

A také máme jinou špínu! Naše prádlo bude jinak bělejší a bělejší než u nich? Neumíme snad prát?

No jo, ona není rajda jako „rajda“ (ale to není omáčka, ale říká se tak právem , podle jejich chování, některým ženám) a není praní jako „praní“ (tj. dát někomu přes drž..).

A když prý máme jiné chutě a jinou špínu, proč můžeme mít i jiný pohled na pravdu, právo….?

P.S.

Ta moje rajská byla fakt dobrá – podle naší chutě!

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 220 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *