Máme to nejcennější!

Napsal
Sdílet článek

Co má pro každého z vás největší cenu? Samozřejmě zdraví vaše a vašich blízkých. To je nejdůležitější, protože když není zdraví, není nic. Když člověku v jeho těle vše funguje tak jak má, vnímá to jako samozřejmost. (*)

Jako samozřejmost dnes vnímáme snad dostatek všeho. Položte si otázku co potřebujete a co chcete. Bez čeho můžete být a bez čeho se neobejdete. Zbytné a nezbytné potřeby!

Máme i dostatek informací. Možností si je získat je velmi mnoho. Informace nás mohou zahltit, způsobit v našem myšlení a nazírání na to či ono naprostý zmatek. Mohou, ale nemusí. Záleží na nás a našem třídění.

A tak, v posledních dnech je to i s informacemi jednotlivých stran, hnutí apod. k jejich programům, plánům a hlavně slibům, v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu.

Volání – chceme v „Evropě“ být a proč a naopak – nechceme a proč.

Půjdete volit? Můžete, ale nemusíte!

A v tom – nemusíte – je vlastně svoboda.

Brbláme stále – jsme Češi – na vše.

Ale uvědomujeme si, že žijeme v opravdu dobré době? Pokud mají rodiče chytré dítě a chce studovat na škole, kterou si vybere, nemusí se bát, že (a tak to bylo „za bolševika“ – rodiče nebyli uvědomělí – studium nemožné) mu nějaký papaláš nebo jeho horlivý poskok toto znemožní. Tato poznámka není vymyšlená, ale ze života – prostě tehdejší reálie.

Když už jsem zmínila informace, tak v životopisu předsedy KSČM (na netu ke snadnému vyhledání) rubrika ocenění: „v roce 2007 mu německá levicová Společnost na ochranu občanských práv a lidské důstojnosti udělila cenu za lidská práva“. Rubrika kontroverze:  „Svými názory se řadí k ortodoxním komunistům, ačkoliv odmítá neostalinismus, na sjezdu KSČM dne 24. 2. 2007 vyzval k návratu k marxismu a V. I. Leninovi, chválil reálný socialismus a uvedl také, že by se komunisté mohli postavit do čela „eventuálních revolučních procesů“.

No to mě podrž, panenko skákavá!!!!

A tak, až půjdete volit teď, nebo i v budoucnu (ono se tak nějak u nás volí pořád), uvažujte a co, kromě zdraví je pro vás to nejdůležitější – a to máme. SVOBODU!!!!!!!

P. S.: Ne vždy to byla samozřejmost (*)

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 73 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *