Manipulátoři z Krkavčích hor chtějí zvýšit výpalné

Napsal
Sdílet článek

Jak jste už jistě zaznamenali, tak  ČT žumpa, povzbuzená většinou poslanců (tedy všech, vyjma  SPD a Trikolory), kteří schválili její hospodaření, se rozhodla, že v těžkých časech, kdy spousta lidí řeší, jak si zajistit zaplacení základních životních potřeb, hodlá zvýšit výpalné a “zahojit” se tak v době nadcházející krize na lidech, kteří často budou mít sotva “z ruky do huby”.

Ostatně, co čekat od Dvořáka, kariéristy, který byl krátce členem KSČ (krátce jen díky svému mládí) a nyní se prezentuje jako kovaný “demokrat”. Takových je však na nejvyšších postech, především v politice a v médiích, jako máku. Dvořák se stejně tak neštítí brát několikamilionové odměny. “Však proč ne, když to plebs zaplatí”, říká si jistě ředitel ČT. Proto se neštítí požadovat zvýšení výpalného právě v této době, kdy spousta lidí bude mít sotva na základní životní prostředky. K nim ovšem výpalné ČT nepatří, neboť ji většina z nás ke svému životu nepotřebuje!

ČT slouží propagandě jednoho jediného názorového proudu, čímž se ostatně ani netají. Pak ovšem nechápu, proč se prezentují coby “nezávislé médium”, jsou-li silně závislí na Bruselu. Demonstrace eurosvazáků z Milionů chlívků propagovali dlouho předem podobně, jako jakékoli další demonstrace podobného typu. Umíte si ale představit, že by podobně propagovali demonstrace proti migraci, proti EU nebo proti islámu? O nich udělají reportáž až po jejich průběhu podobně, jako jiná probruselská propagandistická média. Demonstranty pak náležitě vylíčí coby xenofobní sebranku extremistů.

ČT ovšem není pouze hlavním prostředkem bruselské propagandy a propagandy silně probruselských stran jako TOP0,09, Piráti či STAN. ČT také z výpalného financuje politické neziskovky jako Člověk v plísni a další vysoce ziskové neziskovky, zabývající se především propagandou na školách, cenzurou, podporou migrace, LGBT či multikulturalismem.

Už tak je ostudné, že si musí povinně platit toto médium i ti, kdo se na něj nekoukají. Také se na ČT nedívám a musím ji platit, protože máme kabelovku, abychom mohli sledovat jiné programy. Požadovat ale další zvýšení výpalného je vrchol nehoráznosti.

Nyní trošku odbočím a připomenu, proč kdysi vznikla po celém světě tzv. veřejnoprávní média. Mělo to být hlavně z důvodu informovanosti občanů v případech, jako je například živelná katastrofa, válka nebo současná pandemie – pro informování při nouzových a výjimečných stavech, vyhlášených vládami. Kdysi ovšem nebyla spousta soukromých televizí a rádií – a hlavně -neexistoval internet. Dnes lze nejflexibilněji vyhledat informace na internetu, k němuž má přístup drtivá většina občanů. A kdo ne, ten se může podívat na jakoukoli soukromou televizní stanici.

Tzv. veřejnoprávní média tedy zcela ztratila svůj původní význam, což je vlastně důvod, proč se od nich v mnoha zemích ustupuje. Někde se takové médium stane soukromým, jinde je státní příspěvkovou organizací, jako třeba na Slovensku. Výpalné je tedy přežitkem, dokonce bych řekla nehorázností. Pokud by tedy mělo ve vztahu k ČT a ČRo dojít k nějakým změnám, pak by mělo dojít především ke zrušení výpalného.

A nakonec ještě výtka k některým obhájcům ČT, kteří říkají, že je to přece jen další daň. Jenže toto je “daň”, kterou musíme platit přímo, každý měsíc a všem nám o danou částku sníží rodinný rozpočet. V součtu výpalného ČT a ČRo pak za rok dojdeme ke slušné sumičce, kterou by mohla rodina utratit účelněji, takto jde o sumu – doslova – “spláchnutou do záchodu”. To nelze srovnat s tím, kdy stát vydává z daní vybrané peníze na různé účely, kdy ne každý je prospěšný pro všechny občany.

Takže můj návrh? Výpalné úplně zrušit, ČT buď zprivatizovat a ponechat jim možnost reklam tak, jako je tomu u jiných televizí nebo se mohou zakódovat, ať si pak tu žumpu platí jen její fanoušci. 

(Visited 165 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *