Matka plus dvě děti

Napsal
Sdílet článek

Volební program SPOLU, stejně jako některých dalších kandidujících do říjnových sněmovních voleb, lze najít na:

REXTER 20.5.21 pod titulkem Volební programy politických stran (autor Petr Toušek)

„SPOLU pro sjednocení rodiny, zdravé životní prostředí a vzdělané děti, ekonomicky zdatné Česko, právní stát a západní hodnoty. SPOLU pro vás. SPOLU dáme Česko dohromady!…“

Celý program je napsán strukturovaně, slušně. Vyskytuje se v něm však i nadmíra slov – budeme, chceme, připravíme, víme… Ale jak?

SPOLU nemá ve svém společném programu nic načichlého extrémismem.Nejeví se agresivně. Jiné subjekty si naopak, kromě jiného, na agresivitě vůči ostatním, v předvolebních preferencích zatím úspěšnějším, postavily svoji rétoriku. Pro ty, kteří trochu sledují, zbytečné konkrétně jmenovat. Pro mnohé jim věrné jsou to už dlouho polobozi, snad i bozi. Někteří ještě nerozhodnutí voliči jim to hodí za pár kilo levnějších brambor a kus flákoty za šedesát korun. No tak jim to mámo hodíme, vždyť jsou tak hodní. Asi i tak. Hlas za brambory! No a? Vždyť to není zakázáno, že? A kdyby bylo? Pro jiné je hrdinou ten, který vystupuje neohroženě proti snad všemu co nevymyslel on sám. Je to chlapák, který se s ničím a nikým nepáře. Je hodně vidět, je hodně slyšet, zkrátka je ho hodně. I tak se u nás dělá předvolební kampaň. Ve smyslu – účel světí prostředky.

ODS, TOP 09, KDU se daly dohromady. Matka plus dvě děti. Kdo je pro koho matka? Kdo její děti? Volič nyní rozhodnutý pro SPOLU musí vzít na milost nejen matku, ale i dvě děti.

Rozhodnutí moje a mnoha mých známých je vzít mámu i s dětmi. Počítám s tím, že občas budou zlobit, budou na pár facek, budou se mezi sebu i hádat, trucovat, ale budou muset i držet spolu. Nevadí mi nic na nikom z nich? Samozřejmě, že ano, ale ne absolutně. Markétu Pekarovou Adamovou vnímám někdy příliš ohnivou, neukočírující emoce, Petra Fialu naopak velmi často jen jakoby „doutnajícího“, což je také k jeho škodě. Avšak, a tak to vnímám já, z toho co je do sněmovních voleb v nabídce, je to relativně to nejlepší.

P. S. Jak to vidíte vy?

  • MAJKA DUBOVÁ
2.5/5 - (2 votes)
(Visited 99 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *