Matteo Salvini byl napaden černoškou (video)

Napsal
Sdílet článek

Je celkem samozřejmé, že afričtí vetřelci nejsou z Mattea Salviniho, který má snahu invazi do Itálie, ale potažmo i do Evropy zastavit, zrovna nadšeni. Svoji “radost” z jeho přítomnosti tak dala najevo jistá Afričanka z Konga.

Matteo Salvini, vůdce italské opoziční strany Liga, byl ve středu napaden ženou z Konga na kampani v Toskánsku. Černoška při útoku  Salvinimu roztrhla košili a rozbila růženec. Salvini byl v oblasti v rámci kampaně  kvůli regionálním volbám, které se budou konat 20. – 21. Září.

Italské strany bez výjimky odsoudily to, co se stalo, nicméně policie je za řešení situace kritizována.

Salvini vedl kampaň v ulicích Pontassieve poblíž Florencie, kde – jak video ukazuje – žena tahá a potom trhá tričko antiimigračního politika a následně trhá růženec, který měl kolem krku.

Útočnice, která byla identifikována jako 29letá  žena z Konga, vykřikla v italštině: „Proklínám vás!!“, než policie ženu odvedla.

Podle italských zdrojů žije a pracuje v Itálii s povolením k pobytu. Policejní úředník řekl italské tiskové agentuře ANSA, že je v „psychicky narušeném stavu“, takže místo toho, aby ji policie zatkla, jí vydali jen varování. Policie tvrdí, že její jednání se nezdálo promyšlené, šla totiž právě z práce domů, když se náhodně ocitla vedle Salviniho.

Ředitelství pro vyšetřování boje proti terorismu (Digos) zahájilo vyšetřování s cílem objasnit, co se v Pontassieve staůlo. Salvini později na sociálních médiích řekl, že mu nebylo fyzicky nijak ublíženo.

„Necítím hněv, ani touhu po pomstě, jen smutek,“ napsal.

Incident byl odsouzen všemi parlamentními stranami. Giorgia Meloni, šéfka pravicových Bratří  Itálie (FdI), poukázala na vládnoucí strany a uvedla, že věří, že odpovědné osoby by měly být nalezeny mezi těmi, kdo vykreslují své politické soupeře jako nepřátele. Luigi Di Maio, přední politik vládnoucí strany Hnutí pěti hvězd (M5S), také označil událost za nepřijatelnou a vyjádřil solidaritu se Salvinim.

Nicméně nutno podotknout, že to je právě bývalý koaliční partner Hnutí 5 hvězd, kdo nyní spolu s italskou Demokratickou stranou – PD (= socani) nejvíc na Salviniho plive a neustále proti němu poštvává veřejnost. A to samozřejmě za notného přizvukování mainstreamových médií i Bruselu.

Volby se budou konat v sedmi italských regionech 20. – 21. září. V Toskánsku, které je padesát let vedeno levicí, jsou v anketách kandidáti Ligy a Demokratické strany levice (PD) se zhruba stejnými šancemi na vedení regionu. Předpokládám, že vyrovnané síly jsou zde právě díky mnoha africkým vetřelcům, jimž byl nejen legalizován pobyt, ale mnohdy uděleno i občanství.

Za 29 dní začne Salviniho proces za údajný „únos“,. Jde o obvinění, které souvisí s jeho odmítnutím umožnit nelegálním africkým vetřelcům vystoupit z pašerácké lodi německé neziskovky na italské půdě. Salvini však ze stejného důvodu čelí hned dvěma obžalobám…

(Visited 255 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *