Měly by být volby povinné?

Napsal
Sdílet článek

Na tuto otázku jsem si vzpomněla, když jsem četla o posledním sjezdu strany Zelených. Strany, která si ničím nezadá se Zelenými ze západu Evropy. Zelení jsou de facto strany, které ze všech nejkřiklavěji protlačují současnou politiku EU.

To tedy znamená, že podporují nejen EU jako takovou a s ní související globalizaci, ale také masovou migraci z muslimských zemí, islamizaci, LGBT, manželství pro všechny, genderismus, klimatický alarmismus. Proto snad nikoho neudivilo, když si do svého čela čeští Zelení zvolili genderově vyvážené vedení – ženu a muže. Tak nějak mimochodem jsem si pomyslela, že jim tam ještě chybí všechna ostatní pohlaví, ale co není, může být. Abychom  se za pár let nedivili.

Naštěstí tuto partičku už u nás skoro nikdo nevolí a jen těžko říct, z jakých pohnutek je volí ti, kdo jim ještě hlasy dávají. V souvislosti se Zelenými jsem si totiž vzpomněla na jeden zážitek, který mne přesvědčil o tom, že povinné volby jsou nesmysl.

Je to už pár let nazpět, asi tak rok nebo dva po migrační invazi, když jsem se dala do hovoru s jednou příbuznou; starší paní, sedmdesátnicí.  Tedy životem dostatečně protřelou, ovšem nikdy se o politiku ani zbla nezajímající. A to až do té míry, že od roku 1990 nikdy nebyla u voleb, nečte noviny (ani internetové), nekouká na zprávy, vyjma zpráv o počasí. Během řeči nějak přišlo i na migraci, o které snad tehdy věděl každý, kdo nežije zcela odtržený od civilizace. A svorně jsme si na situaci zanadávaly. Tedy ona i přesto, že se o politiku nezajímá uznala, že je to něco pro nás nepřínosného, spíš škodlivého, vnímala – nezatížena mediální propagandou – zdravotní a bezpečnostní rizika.

Nějak jsme se v řeči dostaly k volbám. Věděla jsem, že ona sama k volbám nechodí, nicméně téma jsem rozvedla a dozvěděla jsem se, že přece jen jednou volila. Bylo to o nějakých volbách jen pár let nazpět (už si sama ani nepamatovala, jaký typ voleb to byl) a volit šla jen čirou náhodou. Na vesnici, kde bydlí, ji poprosili o účast ve volební komisi a ona si řekla, že když už tam bude, tak tam ten volební lístek hodí.

Jenže vůbec netušila, koho má volit a jak se tak probírala volebními lístky, padli jí do oka Zelení. Tak jim to tedy hodila. Ptala jsem se jí, proč volila zrovna Zelené. Ona na to, že ostatní strany moc nezná, tak prý sázela na jistotu. Prý volila Zelené proto, že má ráda přírodu a nelíbí se jí, jak lesy kolem umírají. Když jsem se jí ptala, co jinak o Zelených ví, nevěděla NIC. Jen se pak hrozně divila, když zjistila, že Zelení nejsou žádní ochránci přírody, ale podporovatelé právě té migrace, na kterou jsme nadávaly. Navíc, že díky “kamarádíčkování” Zelených s kůrovcem, kterého za Bursíka bránili vlastním tělem, jsou teď její milované lesy tam, kde jsou.

Tato příhoda není jediný příklad toho, kdy někdo volí stranu, o které skoro nic neví. Pak je skutečně lepší, když občané, kteří se o politiku vůbec nezajímají, nevolí. Pokud by byly volby povinné, tak to ty, komu je politika ukradená, beztak nedonutí k tomu, aby ji sledovat začali.

Pak by tito v současné době většinou nevoliči, házeli z protestu prázdnou obálku (to v lepším případě) nebo by volili zcela iracionálně, jako tomu bylo v případě, který popisuji výše. Ostatně třeba Piráty volí mládež často také jen pro jejich název, který se jim zdá být rebelský, aniž by tušili, že se jedná o nejméně protestní stranu, vlastně stranu čistě mainstreamovou, prosystémovou.

Pokud by tedy ještě museli k volbám chodit i nevoliči, které politika ani v nejmenším nezajímá, pak by mohlo dojít k situaci, kdy by se do Sněmovny dostaly třeba takové strany, které by jinak neměly šanci. Kolik dalších milovníků přírody, ale na druhou stranu odpůrců migrantů by to pak hodilo třeba právě těm Zeleným netušíce, koho volí?? 

Navíc, nejde zde pouze o ty občany, kteří se o politiku nezajímají. Myslím, že mnozí z nás byli někdy nevoliči jednoduše jen z toho důvodu, že jsme neměli koho volit. Ne každý je ochoten volit “menší zlo”, obzvlášť v situaci, kdy se nám tím menším zlem nejeví nikdo.

Paní, o které jsem výše psala, už u voleb poté nikdy nebyla a ani do budoucna to neplánuje. Každopádně už ví, že kdyby volit musela povinně, tak volební lístek Zelených padne tak maximálně na podpal. Pokud by ale nedošlo na náš rozhovor, nejspíš by dodnes netušila, koho volila.

Tedy už kvůli těm mnoha tisícům lidí, které politika vůbec nezajímá, by se povinné volby zavádět neměly. Pak bychom se možná podivili tomu, kdo všechno se do té “žvanírny” dostal. 

(Visited 122 times, 1 visits today)
Sdílet článek

3 comments

 1. Zdravím!

  Džendrově vyvážené vedení melounové strany (meloun – zvenku zelený, červený uvnitř) není vyvážené dokonale, když se podíváme na jména (po)hlavních protagonistů: Magdalena Davis a Michal Berg. Nebylo by vyváženější Magdalena Davis a Michal Bergová?

  Náramně by jim to slušelo.

  Jedna technická připomínka: pozor na přechodníky!

  Kolik dalších milovníků přírody, ale na druhou stranu odpůrců migrantů by to pak hodilo třeba právě těm Zeleným netušíce, koho volí?
  (rod mužský, číslo jednotné: netuše; rod ženský a střední, číslo jednotné: netušíc; všechny rody, číslo množné: netušíce)

 2. Jo, abych nezapomněl:
  Pan Jiří Hromada není gay. Pan Jiří Hromada je buzerant.

  Jaký je v tom rozdíl? Velký:
  – gay/homosexuál je člověk, kterého sexuálně přitahují jedinci stejného pohlaví, jako má on sám
  – buzerant je člověk, který svou odlišnou sexualitou otravuje ostatní

  Kdybych někde ten plakát pana Hromady potkal, toho buzeranta mu tam dopíšu, i kdybych si na to měl koupit nový žebřík.

  1. Ano, přesně tak to je. Buzeranti se poznají také podle toho, že mají potřebu se nejméně jednou ročně producírovat v průvodu stejně postižených, velmi často v různých perverzních oblečcích. Gay je ten, kdo má sice – stejně jako buzerant – rád muže, ale podobných “aktivit” se ze zásady straní.
   Jinak je možné, že na takový plakát za pár měsíců narazíte, bude-li pan Hromada kandidovat v krajských volbách. Pokud ne v krajských, příští rok do sněmovních se jistě melouni protlačit pokusí. Tak nezapomeňte – žebřík v pohotovosti!! bye

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *