Ministerské počítání bezpečných ploch

Napsal
Sdílet článek

Všichni jsme zaznamenali další propracované vládní bezpečnostní opatření, totiž to, že v supermarketech musí mít každý nákupní vozík kolem sebe 15 m2 nedotčené plochy, aby to od něj nechyt jiný nákupní vozík. Se společným nákupem například manželského páru se u něj (u toho vozíku) samozřejmě nepočítá, neboť, jak správně pravil jeden z nejschopnějších generálů bitvy s bacilem a války s bacilem, musíme je od sebe oddělit!

Na Ústředním výboru, pardon, na vládním krizovém výboru došli k tomuto číslu pregnantní matematickou úvahou. Z polemiky o předpokládaném doletu vydechnutého bacilu, kterým je prý šest britských stop (zaokrouhleně 1,8 metru), se zrodila bitva o centimetry. Nakonec bylo přikročeno k číslu, jenž je průměrem návrhů válečných generálů. Zůstává zahaleno tajemstvím, jaké toto číslo bylo, nicméně jej lze zpětně odvodit z toho údaje 15 m2. Kružnice o této ploše se vydělí Ludolfovým číslem, a výsledek se odmocní, takže to průměrné generálské číslo je nějakých 2,18 metru. No, to je o víc, než jednu stopu dál, ale jistota je kulomet. Pod tuto kritickou kótu se dva vozíky nesmí k sobě přiblížit. Tedy vlastně, žádný kulomet. Kulomet je málo. Jistota je Kaťuša (pověstný sovětský raketomet). Uprostřed kružnice o patnácti čtverečních metrech totiž stojí infikovaný vozík. Jím vydechnutý bacil však doletí pouze na kraj této kružnice. Stejně tak bacil z úst vedle stojícího jiného vozíku doletí také jen k okraji své kruhové plochy. Dva takové poloměry ani jeden z nich již nemá šanci pokořit!

Tímto, jak je již uvedeno výše, bylo docíleno opravdu vychytralého efektu. Bacil totiž díky této fintě nedoletí ani do poloviny vzdálenosti k ohroženému vozíku! Vyzývám všechny čtenáře, aby se za každých okolností drželi této vskutku generální vychytralosti, protože podcenit jejich strategické kroky, a domnívat se, že prostě jen neumějí matiku, by bylo xenofobní myšlení, a zbytečné držení se starých stereotypních schémat. Ba co víc, byla by to arogance a bezohlednost vůči ohroženým! Jistě se najdou takoví staromilci, kteří budou zákeřně připomínat, že jde přece jen o poloviční vzdálenost. Že první bacil, třebaže se cestou potká a mine s protějším, nedoletí ke druhému vozíku stejně tak, jako nedoletí ten druhý bacil k vozíku prvnímu. Takže stačí vzdálenost dvou vozíků od sebe těch 2,18 metrů, protože tu bezpečnou vzdálenost tvoří součet obou dvou poloměrů  bezpečných ploch . Oni by se vůbec mohli najít i tací, kdo by celé toto, jedno ze zatím nejsystematičtějších opatření, dokonce…, no, to snad ani nechci zmiňovat. Nebo teda jo. Prostě, vyjádří se o něm neuctivě. Ano. Je to venku, prostě i takoví mezi námi jsou…

Ale, jak jsme si již jednou pravili, takovýmto popíračům nesmí být dán prostor k pomluvám, neboť moc dobře víme, že naši stratégové zatím všechny své bojové číselné údaje pečlivě kontrolovali s realitou. Bezesporu včetně oněch šesti, potažmo dvanácti a více stop. Počítali vůbec tamti kritizující pseudomatematikové s tím, že například vozík se pohybuje? A že se to tím pádem sčítá? Jistě ne! Potom se bezpečná vzdálenost totiž klidně může nikoliv zkrátit na oněch 2,18 m, ale klidně nejméně o metr prodloužit. A když se to lišácky nafedruje tím dvojnásobkem, bezpečná plocha kolem vozíku nám z 15 neklesne na 3,7, ale zvětší se na téměř 32 m2. To už je velmi blízko pověstné jistotě desetinásobku! Při vyšší nákupní rychlosti vozíku i dvacetinásobku, a pokud by někdo opravdu spěchal, tak i vícenásobku! Prapor avantgardy proto musí dále vlát v první válečné linii!

(Visited 139 times, 1 visits today)
Sdílet článek

3 comments

 1. Dovolím si k článku , vlastně k tématu “v obchodech dnes” zmínit konání celostátní potravinové sbírky.
  Na jedné straně snižujte, omezujte kontakt, nebo raději vůbec ne a hle do těch prostor nebo přímo před obchody tisíce lidí organizačně zapojených do potravinové sbírky (jsou to dobrovolníci, dík za jejich činnost) avšak organizačně, i když bohulibě, je to letos – v podmínkách nyní “pěti psů” tomu vůbec nepřizpůsobeno.
  Jiný způsob pro covidové letos?
  Např. u pokladny nadiktovat, či dát seznam čím, a množství, chce zákazník do sbírky přispět. Na kasu namarkováno s kodem Sbírka a toto zboží v celkovém objemu vydáno přímo ze zázemí obchodu do svozového vozu org. provádějící sbírku. Toto s minimálním kontaktem v obchodě či před obchodem. A skoro l00% jistotou, že se darované dostane potřebným.
  Těch způsobů udělat to letos jinak, protože je covidově, by jistě bylo víc.

 2. Uvedu jak by to mohlo vypadat a ne složitě, v obchodě ten den, v praxi. Zákazník, který by chtěl do sbírky zbožím přispět. U pokladny při placení zboží.
  “připočítejte mi pro sbírku dvě kila cukru krupice, litr oleje slunečnicového, tři kila rýže, dvě vepřové konzervy, balení jednorázových dětských plen, dětské piškoty, velké balení prášku na praní, …..” zboží do sbírky aniž by prošlo zbytečným kontaktem dalších osob, namarkováno s ostatním zbožím, ale s kodem Sbírka nebo nějak odlišně na účtence – paragonu -označeno a pozor – naúčtováno bez DPH – neboť je to od dárce dobrým skutkem pro příjemce v nouzi, a ne, aby DPH šlo státu.
  Nebylo by to vůbec složité – vše dokonale evidované a hlavně bez kontaktu dalších lidí – dobrovolníků, kteří tomu věnují svůj čas a doufám že bezúplatně, kteří by se v těchto prostorách, v této době,mezi kupujícími – v přímém kontaktu, vůbec nemuseli a vyskytovat. Jejich dobrovolnická činnost by začala až vyzvednutím zboží ze skladu prodejny.

 3. Ovšem různí zákeřní Baldové a jiní “lementi” budou drze a vyzývavě stát v patnáctimetrové, dva metry široké uličce zády k sobě a čumět každý do svého regálu. Mají každý svých 15m2? Mají. Stojí takřka opřeni zády o sebe? Stojí.

  Hajzli.

  Ondyno jeden z “elfů” nablinkal do jakého svého výpotku, že “nepřátelé demagográcie … zlomyslně dodržují zákony“. Lidově se to nazývá švejkování. Tož pojďme dodržovat zákony!

  A buďme rádi, že na ně nějaký single důchodce zákeřně nepokácí několik vzrostlých stromů.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *