Minneapolis: černoch spáchal před kamerami sebevraždu, černoši viní policii (videa)

Napsal
Sdílet článek

Nevím, jak dlouho toto aktuální video vydrží na youtube nesmazané, ale přesto jej zde zveřejním. Pokud by však bylo podobně, jako mnohá další videa zcenzurováno, alespoň se zde zkusím popsat to, co se dle amerických médií v Minnesotě odehrávalo.

Nové nepokoje vzplály v Minneapolis v reakci na sebevraždu černocha, přičemž v obavě z další vlny ničení a rabování vydal starosta města ve středu večer zákaz vycházení. Zákaz však byl ignorován.

Poslední násilí v tomto městě vyvolal černoch, který se sám střelil do hlavy. Incident byl zachycen na film bezpečnostní kamerou v nákupním centru.

Muže, který byl podezřelý z vraždy, pronásledovalo několik policistů s nataženými zbraněmi. Uvědomil si, že je obklíčený a už nemůže utéct, popadl zbraň, strčil si ji do úst a zmáčkl spoušť.

Na videu je vidět několik svědků policejní honičky, kteří prchali z místa činu poté, když se muž zhroutil na zem. Okamžitě se na sociálních sítích šířily zvěsti, že policie zastřelila neozbrojeného černocha. Bílí policisté, kteří spěchali, aby se pokusili zachránit život černochovi, byli místo toho obviňováni z jeho smrti a obviněni z pokusu zakrýt “vraždu”.

“Nejedná se o incident související s policií,” poznamenal po incidentu šéf městské policie Medaria Arradondo s odkazem na skutečnost, že to nebyla policie, kdo zastřelil muže.

Policie zveřejnila již po 90 minutách video, které ukazuje, jak si muž bere život, ale marně. Mohutné hordy černých výtržníků se shromáždily v ulicích města s ještě silnějšími projevy agresivity vůči policistům v ulicích. Během noci přerostl chaos v nepokoje, vandalismus a rabování.

Šílené, že? Nyní už se viní policie dokonce i ze sebevraždy černocha. Policie, která nevystřelila jedinou kulku, je stavěna na pranýř, zato černý kriminálník, jehož stíhali za vraždu, bude mučedníkem, protože se sám střelil do hlavy.

(Visited 1 265 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *