Mládí svědků covidových muselo být velmi smutné

Napsal
Sdílet článek

Kdo to vlastně ten „svědek covidův“ je? Nejde o každého očkovaného, jak se mnozí domnívají. To vůbec ne. Samozřejmě, svědci covidovi byli jako první ve frontě na očkování, takže dnes jsou již všichni plně očkováni. Většinu očkovaných bych však ke svědkům covidovým rozhodně nepřiřazovala. Níže se možná některý ze „svědků“ sám pozná…

Než se budu věnovat svědkům covidovým, musím se vrátit k tématu, které mne podnítilo po dlouhé době napsat i vlastní názor na pokračování této „covidfašistické“ tragikomedie. Musím říct, že jsem ráda, že mám mládí za sebou a také musím přiznat, že nyní bych mladá být nechtěla.

I když jsem ty roky, kdy jsme s kamarádkami vyrážely téměř každý pátek a sobotu večer za zábavou, prožila v minulém režimu, za období tzv. „normalizace“, necítila jsem se nijak omezována. Na diskotéky se tehdy mohlo chodit až od 18 let, takže pokud se objevila v některém z nočních podniků policejní kontrola, šlo vždy jen o to, zkontrolovat, zda se na diskotéce nenachází nezletilci. Jinak jsme měli absolutní volnost.

Na diskotékách se tancovalo, seznamovalo, pilo, bavilo… Mnozí moji známí se na diskotéce seznámili a jejich manželství jim vydrželo desítky let, dnes již mají někteří i vnoučata. Tedy diskotéky  byly nejen místem zábavy, pro mladé šlo mnohdy také o místo, kde se seznamovali. A tak tomu je samozřejmě dosud. Tedy mělo by být, protože – zejména co se uvedeného tancování týká – tomu tak rozhodně není…

Nyní mají mladí různé kluby a diskotéky sice dočasně otevřené (na podzim jim je jistě opět uzavřou), ale nesmí tam tančit. Jenže na diskotéky se chodí především tančit. Pokud bych měla jít coby mladá holka na diskotéku a někdo by mi řekl, že tam mohu jen sedět, pak raději nepůjdu nikam. A to nehovořím o povinných testech či očkování. To by mne odradilo úplně…

Jenže naše vláda ve jménu koronafašismu při pátečních údajně 192 nově nakažených (ovšem většinou ne nemocných!!) se rozhodla tyto mladé, jimž už rok a půl krade mládí (nesměli do středních a vysokých škol, za zábavou, neměli se jak seznamovat…), nadále omezovat a buzerovat.

Přesto se mnoho mladých do podobných podniků vydalo, ale co chcete dělat na diskotéce jiného, než tančit? Tak tam jednoduše tančili. A já jim to přeji a tleskám, že se dokázali nesmyslnému zákazu vzepřít. Vždyť kolik z tančících jsou ve skutečnosti i páry, které jsou spolu jinak i v těsnějším kontaktu?

V těchto zábavních podnicích tak nyní na příkaz vlády pokračují již nedávno započaté razie a udělují se napomenutí i pokuty. O tom už jste ovšem jistě sami četli, například na Novinkách byl dnes k tomuto tématu článek. Nebudu ovšem reagovat na článek o raziích v diskotékách a o neposlušných tanečnících, kteří (ó jaká to hrůza!!) na diskotéce tancovali.  Tento článek je o diskuzi pod ním. Některé „perly“ svědků covidových byly skutečně neuvěřitelné. Tolik zloby a zatrpklosti se jen tak nevidí. Rozhodla jsem se s vámi o tyto „perly“ podělit. Pak vám také lépe dojde, kdo je to ten „svědek covidův“.

Níže uvedené příspěvky jsou doslovně zkopírovány z diskuze (včetně případných chyb). U příspěvků neuvádím jména, ale možná se v nich některý ze svědků covidových sám pozná:

„Víc takových akcí nebo bude nutné ty podniky zavřít, pokud se neumí chovat v souladu s nařízením Vlády, která byla demokraticky zvolena většinou občanů.“

„Pokud nejsou lidé ochotni dodržovat opatření, koná policie svou práci dobře. I tak jsou ale noční podniky velmi rizikovým místem, které by vzhledem ke zhoršující se situaci a novým mutacím měly být zavřeny“
„Celoplošně uzavřít všechny tančírny a muckárny, jinak to přenášení a roznášení infekce nikdy neskončí!! Pokud jsou mlaďoši nezodpovědní, neváží si benevolence, není jiná možnost! Nebude trpět většina rozumných. Tvrdé sankce, majitelům pokud pohrdají nařízení zrušit živnost.“

„Dokud se problémové místa nebudou zavírat a nebo pokutovat tak aby se tomu nikdo nemohl smát, tak bude vše marné. Mladí rádoby silní budou vše zpochybňovat. Všem kteří mají problém s očkováním a rádi vše zpochybňují bych nařídil za porušení povinnost minimálně 14 dní vpp v nemocnici. A teď se popírači a odmítači třeba po…. potento“

„Diskotéky pandemii jen zhoršují, majitelům vysoké pokuty, případné zrušení živnosti, za nedodržování nařízení vlády! Nejlépe tyto všechny a podobné kluby zavřít. Děti mají být na brigádě nebo u vody.“

Tolik tedy pět „vzorků“ skutečných svědků covidových, jimž by bylo nejlépe ve sklepě, v pláštěnce, dvou respirátorech a gumových rukavicích. Jen by mne zajímalo, proč se tito covid fanatici tak starají o to, kdo co dodržuje či nedodržuje, když jsou již dávno plně naočkováni?

Vždyť oni si přece tu včeličku nechali dát proto, aby si zachránili život, aby je ochránila před tím hrozným covidem a ještě horšími „odpírači“. Tak proč se stále bojí infekce?

Předpokládám, že jde o starší občany, pak by mne zajímalo, jak se oni bavili, když byli mladí. Nebo se vůbec nebavili a jsou podobně zatrpklí celý život? Pak je mi jich spíš líto….

4.4/5 - (7 votes)
(Visited 306 times, 1 visits today)
Sdílet článek

4 comments

 1. Spíš to vypadá na český elfy. Protože nevím, koho by napadlo navrhnout něco jako je například: Viditelné náramky pro neočkované, jak už jsem v jedné diskuzi na novinkách dočetl. Leda, že by jejich předek byl uctívač Mein Kampfu.

 2. Odpověď je v posledním citátu: v mládí strávili na brigádách a teď by to chtěli přikazovat ostatním.
  Opravdu mě překvapilo, kolik lidí s totalitním myšlením tu žije. To, že je větší než malé množství blbů (s rouškami v autě, v lese atd.), se mi jen potvrdilo.
  Celkově kovidismus ukázal, jak snadno lze lidi zmanipulovat strachem, cukrem a bičem. Světovládci toho plně využívají.

 3. Na brigádách, kde zadara a v prima partě třebai postavili mnoho prodejen, mateřských školek, aj. na vesnicích? Kde jednou dvakrát za rok uklidili náves, jo také brigádně a v partě – a přišli, že chtěli, ne že museli a pracovali zadara! Dnes se každý, ještě než otevře oko a event. jde něco dělat, nejdřív zeptá CO ZA TO!
  Jestli i tvoji rodiče vyrostli v totalitní době, tak si budeš muset počkat až ti „všichni totalníci“ odejdou do pryč a svět bude jen váš, kteří potřebujete sice ruce, ale ne k práci.
  Člověk může nosit roušku kde chce, třeba ve sprše, ale to ještě neznamená, že je blb a naopak. A naopak! Jenže ty, s netotalitním, ale jiným myšlením(OTÁZKA JE JAKÝM) to stejně těžko pochopíš.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *