Moje krevní skupina

Napsal
Sdílet článek

Nebojte, následujících pár vět nebude o krvi. I když někdo, přestože má krev červenou, má i modrou.

Rčení „ty jsi moje krevní skupina“ používáme když s někým nějakým způsobem souzníme, sedli jsme si, rozumíme si, dokážeme se respektovat v názorech, mnohdy i odlišných. Neurážlivě, inteligentně, snad, což je dobře a ne všichni to dokáží, s jistou grácií.

Opakem je „nejsi moje krevní skupina“. Tam je někdy lepší nedráždit hada bosou nohou. Nehrbit se, nepodlézat. Registruji, vnímám, někde jsem i v nějakém bližším osobním vztahu, a ono to nesedne. Ani já každému nesednu. Pak je ze vztahu nevztah. Snad, doufám, jen na čas. Ale i o tom je život.

Dáme tomu čas.

Dej tomu čas.

Čas ukáže.

Za čas se uvidí.

Panu Jiřímu Ovčáčkovi, osobě veřejně poměrně známé, nyní blízké osobně i pracovně panu prezidentovi, jsem ten čas dávala poměrně dlouho.

Moje víra, že takový člověk, ač mladý (nar. 13. 1. 1979), už by měl a mohl být po mnohém, čím si prošel, „ošlehaný“ a poučený, se zmenšovala a zmenšovala, až z ní není nic.

Uvedu pár faktů k osobě J. Ovčáčka (vše z netu – info. veřejně a velmi snadno dohledatelné).

* Arcibiskupské gymnázium odtud přechod na

* Ekologické soukr. gymnázium – tam maturitní zkouška

* Studium andragogiky na FF UK v Praze – nedokončeno.

Následně se začal věnovat žurnalistice.

Pan Ovčáček uvedl, že za dobu působení v Haló novinách (2002 – 2004) napsal 443 článků, fascinací komunismem.

Pak stranický a vládní mediální odborník ČSSD.

Jeho působení v TV, co by televizního moderátora, mohlo před prvním dílem vzbudit velkou zvědavost, pak hned zklamání – už se na něj dívat (a poslouchat ho) nebudu. Měl, trému, neví jak na to, je ještě mladý, příště to bude jistě lepší? V jeho show by ho nezachránil ničím ani ten nejskvělejší, nejpopulárnější, nejpohotovější, nejshovívavější…. host. Dvakrát a dost, to se nedalo! Snad Jiří Ovčáček promine, ale jediné minuty z jeho pořadu, které nebyly nekoukatelné, byly reklamy. Opravdu a to skousnu ledacos.

Myslím si, že se našel ve funkci tiskového mluvčího našeho prezidenta. I když bych si přála, aby tuto práci dělal někdo mediálně stravitelnější. To neznamená hloupý, ale stravitelnější.

Na závěr z Twitteru Jiřího Ovčáčka

Kladu do mraků svou duhu a ta bude souzněním mezi mnou a vámi.“

Pane Jiří Ovčáčku, nemám ani ždibíček touhy s Vámi souznít, s duhou ani bez ní. Protože, a vyjádří to tato slova, „nejste moje krevní skupina“.

P. S.

Ani vám podobní.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 95 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *