Moje postřehy o nákupu v marketu Penny

Napsal
Sdílet článek

Včera jsem byla něco trochu nakoupit v obchodě Penny. Pokud porovnám úroveň v dodržování hygienických doporučení ze strany personálu obchodu tohoto a třeba Trefy, je to nebe a dudy.

Trefa Nevím jak kde , ale u nás je to, v současné době, takto.

Ihned po vstupu jsou k dispozici jednorázové rukavice a pak dál i na mnoha místech v interiéru prodejny.

Nákupní košíky a vozíky hygienicky ošetřuje prodavačka. Nevím zda stále, ale já to viděla v posledních dnech vždy.

Samozřejmostí jsou roušky přes ústa a nos, rukavice na rukách, u veškerého personálu. I roušky u zákazníků.

V prostoru před pokladnou jsou na zemi označeny barevně pruhy – vzdáleny od sebe 2 metry, aby si jednotliví platící nedýchali přímo za krk. Toto zákazníci dodržují a pokud někdo opomene, paní pokladní ho slušně požádá, aby nařízení dodržoval.

Tak – to je, myslím si v Trefě u nás, v pořádku.

Včera nákup v marketu Penny

Tady, z uvedeného k Trefě, snad platí jen roušky u personálu (i zákazníci roušky měli) a k dispozici pro nakupující jednorázové rukavice.

Lidí jako much. Byl právě první den akčního letáku. K dvěma pokladnám, (kde aby se pokladní zbláznily, obdivuji je) fronty jak za komančů na banány nebo toaletní papír. Žádné označení – dva metry- (pro čekající na zaplacení) od sebe. Jeden druhému jsme dýchali přímo za krk. I přes roušky.

Někomu „z horního patra“ vypadla nedávno z úst info. „Žáci a studenti někdy (kdy?) do školních lavic ano, ale metr, (dva) od sebe“.

To mě podrž!

Vybavuji si pár dní staré seskupení „moudrých“ u našeho prezidenta, kde seděli u velkého stolu, sice s rouškami podle předpisů, avšak v nepříliš velké vzdálenosti vedle sebe (dva metry to nebyly, ani jeden, ani půl), každý před sebou jen malé občerstvení. Pan Zeman asi z toho měl prču – „oběd tentokrát nebude“. Ještě navíc korunováno výrokem jednoho z té party „ten kousek sýra si dám do úst – stačí jen poodhrnout svoji roušku“.

Nevím zda i vy, někdo z vás, jste postřehoví. Nebo je vám to jedno? Jedno to, že je hodně špatné a ještě víc nemravné kázat vodu avšak pít víno.

P. S.

Tak, na zdraví!

  • Majka Dubová
4.5/5 - (2 votes)
(Visited 206 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *