Moje postřehy

Napsal
Sdílet článek

Vnímám co se děje kolem mě a trochu se podělím s vámi o několik mých obyčejných postřehů z posledních dnů.

Ruce v kapsách

Všimli jste si? Například i v TV, při rozhovorech s politiky, známými osobnostmi, i v některých reklamách, mají, a to především muži, ruce v kapsách. Vypadá to divně? Nezdvořile? Snad dokonce neslušně? Snad ten „kapsář“ naznačuje toto je jen můj prostor a dál ani píď. Pokud sledujete, alespoň někdy nekonečný seriál „Růžovku“, tam snad všechny zdravotní sestry ve službě mají ruce v kapsách.

Jakoby, a tak dále, prostě….

Výrazů ve verbálním vyjadřování, myslím si, „vaty“, je používáno víc než dost. Copak se pro náš krásný mateřský jazyk nenajdou jiné, a hlavně konkrétní, výrazy – slova?

Procento, procentní body

Možná je to nad moje chápání, ale jaký je mezi tím rozdíl? Například – nezaměstnanost je na.. ...procentních bodech. Z deníku Metro – Politici si příští rok dost přilepší. Platy vrcholných představitelů státu se v roce 2020 zvýší o deset procent.

Manželské etudy

S očekáváním, že to bude opět skvělé, jsem už od prvního dílu sledovala Manželské etudy Hany Třeštíkové. Překročit stín maminky Heleny Třeštíkové se Haně, podle mého názoru, moc nezdařilo. Zatím!!!

Je to nejen o jiných lidech, ale o jiné době. Možná hledám, v porovnání práce maminky a dcery, nějakou linku. Ale vnímání moje, tj. generace již babičky, může být (a je) odlišné od vnímání dnešních třicátníků plus minus. V mnoha směrech jsou jiní, žijí jinak. Ovšem, a to se Haně Třeštíkové v některých momentech podařilo zachytit, odkládat rodičovství na pozdější věk, nemusí být vždy výhodou.

Metro, pondělní vydání

Článek POTRAT JE CELOŽIVOTNÍ TRAUMA, které může rozvrátit vztah.

Rozhovor se Zdeňkou Rybovou z Hnutí pro život stojí za přečtení celý. Zde vypíchnu z posledního odstavce :

„Společnost je v současnosti nastavená tak, že rodina má mít jedno nebo dvě děti, a ve chvíli, když očekáváte neplánované třetí dítě, získáte pocit, že se vysunete do skupiny vícečetných rodin. Těch není mnoho, řada z nás je ze svého okolí ani nezná. ….

Navíc všichni kolem vás říkají – nebuďte blázni. Máte přece krásnou rodinu, máte všechno, co jste si kdy vysnili, přece si nebudete kazit život třetím dítětem.“

Jistě bych zde mohla napsat o mnohém dalším, stejně tak obyčejném. Ale jednu poznámku si na závěr neodpustím. Pokud jsou za blázny považováni rodiče, kteří „si dovolí“ mít tři děti, pak na sebe musím prásknout, že i já jsem v množině „bláznů“, protože jsem matka třech dětí. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ JSME SI NEZKAZILI ŽIVOT TŘETÍM DÍTĚTEM. NAOPAK !!! Jsem matka šťastná a na svoje ( naše) děti pyšná.

Pokud jste dočetli až sem, s některými mými postřehy se neztotožňujete, nebo snad i se vším, dejte mi vědět. Děkuji. Poděkuji i za vaše případné maličké plus.

P. S.

Přeji vám hezký den.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 89 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Procento a procentní bod jsou odlišné. POkud je něčeho 50% z něčeho jiného a zvýší se to o procentní bod, pak je toho 51%. Pokud se to zvýší o procento, pak je toho 50,5%.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *