Mraveneček

Napsal
Sdílet článek

Tak si tu už mnoho let žijeme, pracujeme, radujeme se, někdy jsme i nespokojeni sami se sebou i s děním v tom našem mraveništi, které čítá deset milionů „mravenců“. A protože je nutno žít podle řádu, není možné, aby všichni, každý sám sobě, každý jen na svém písečku a jen ve svůj prospěch, bez ohledu na ostatní – ve smyslu urvi pro sebe co můžeš – musí někdo vládnout. Určovat pravidla, neměnit je ze dne na den, z hodiny na hodinu. Ta dodržovat. Ne jen požadovat jejich dodržování pro ostatní, ale řídit se jimi, těmi pravidly (zákony). Nikoliv zákony jsou pro vás, pro nás neplatí. My jsme si vás zvolili, svobodně, s důvěrou, že naše mraveniště povedete rozumně, odborně, k prosperitě nás všech a ne zugrunt.

Volby těch velících nejsou každý den, ale jednou za čas. Jenže co když v tom období přijde těžká doba? V těžké době, abychom ji všichni ustáli (přežili), je nanejvýš nutné táhnout za jeden provaz. Ne jeden čehý a druhý hot. Možná to projde, jako snad rozmar nebo nevím jak to lépe pojmenovat, když se daří, ale teď ne.

Tato situace – těžší doba – není v našem mraveništi poprvé. I když poprvé je nová příčina. Nestálo by za to, vážení nahoře, stále rozškatulkovaní do vašich stran a hnutí, když to jde od deseti k pěti, nečekat až to půjde od pěti dolů, se rozpustit, uznat, že s tou důvěrou k vám, i mezi vámi, už to není vůbec růžové, předat velení jiným? Skutečným odborníkům! Nemyslete si, že nejsou, že jste nenahraditelní. Každý je nahraditelný.

To byl můj názor, jednoho mravenečka, jedné desetimilióntiny. Uměla bych to i zazpívat, ale se zpěvem to také teď u nás nevypadá nějak dobře. Avšak ještě, a snad to tak zůstane, mohu, stejně jako ostatní, vyjádřit svůj názor.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 84 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Byla bych ráda kdyby jsme byli jako v mraveništi. Tam je přesný řád a každý dělá to, co umí nejlépe. Lidí by se měli od mravenců nebo včel pořádně učit. Dobře ne mi to četla a myšlenka mi dává smysl. Sama jsem také jen takový mraveneček a ráda budu v mraveništi kde nás povede někdo rozumný.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *