Muslim, který rozsekal svoji švédskou přítelkyni, jde na psychiatrické vyšetření. Bude i on seznán psychicky nemocným?

Napsal
Sdílet článek

Pamatujete si na nedávný případ muslima který zavraždil a na kousky rozporcoval svoji přítelkyni, přičemž její hlavu pak skrýval v kufru ve skříni? Tak právě tento případ zamířil ke švédskému soudu. A nejspíš nikoho neudiví, že podobně, jako ve stovkách jiných případů po celé EU, také v tomto případě to i tentokrát vede k verdiktu „psychicky nemocný“.

Švédský soud rozhodl, že existují dostatečné důkazy, které prokazují, že Tishko Ahmed, kurdský vetřelec, který zavraždil loni v listopadu svoji sedmnáctiletou přítelkyni Wilmu Anderssonovou a poté ji rozřezal na kusy, je vinen. Jeho odsouzení však bylo odloženo do psychiatrického vyšetření. Třiadvacetiletý Ahmed  je obviněn, že zabil Wilmu po hádce v jeho domě ve Wakesborgu dne 14. listopadu 2019. Po intenzivním pátrání nakonec objevili Wilminu hlavu v kufru ve skříni v domě muslima o několik týdnů později, stejně jako stopy krve jinde v jeho bytě. Zbytek Wilmina těla se zatím nepodařilo najít.

Ahmed trval na své nevině s odůvodněním, že nemohl být vinen zločinem, protože skutečnost, že si zachoval její hlavu, naznačovala, že ji miluje a tudíž není schopen jí ublížit. Zajímavé je, že když měl být v roce 2014 Ahmed deportován, zažádal si o občanství, které nakonec získal. Pokud by ho tedy tehdy vyhostili jak měli a nedali mu naopak občanství, mladá Švédka by stále žila.

Okresní soud v Uddevalle, který projednával jeho případ, podle prohlášení zveřejněného na internetových stránkách soudu rozhodl, že existují přesvědčivé důkazy o tom, že je vinen vraždou. Vyhlášení rozsudku v Ahmedově případu však bylo odloženo do soudního psychiatrického vyšetření, které má trvat čtyři týdny. Ahmed bude mezitím držen ve vazbě a soudní jednání o jeho případu bude pokračovat.

Dekapitace je poměrně obvyklým způsobem vraždy v muslimském světě, obzvlášť pak v případě vražd ze cti. To by pak musely být muslimů plné psychiatrické léčebny, protože každý je potenciálním vrahem v případě, že dojde k tomu, že se s ním rozhodne jeho partnerka rozejít. Připomínám, že za poslední dobu došlo k několika případům vražd ze cti v Evropě. V některých případech došlo ubodání, někdy také k dekapitaci, jako například i v tomto případě, kdy byla tímto způsobem zavražděna mladá finská sluníčkářka.  Občas pak podobně fanatické řádění muslima odnese i malé dítě.

5/5 - (2 votes)
(Visited 740 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *