“Integrovaný” muslim zneužíval a posléze zavraždil vlastní dcery

Napsal
Sdílet článek

Yasar Said, původem Egypťan, žijící v USA, roky sexuálně zneužíval své dvě dcery.  Nakonec obě zavraždil s tím, že se jednalo o „vraždu ze cti“ za to, že jsou příliš západní a randí s bezvěrci. Jejich matka nebyla muslimka, ale jižanská baptistka, která si Saída vzala, když jí bylo pouhých 15 let, on měl tehdy 29. Podle práva šaría však nemuslimka, vdaná za muslima, je  – podobně jako jejich děti – pokládána za muslimku.

Tento případ je už staršího data, přičemž otce se podařilo usvědčit jen díky tomu, že jedna z dcer, ještě umírající, stihla zavolat tísňovou linku a těsně před smrtí prozradit, kdo je vrah. Obě dívky byly vychovávány otcem muslimem, ovšem v nemuslimském prostředí. Otec nejspíš vraždy dlouhodobě plánoval, protože všude dcery sledoval a každý jejich krok nahrával. Problémy s jejich otcem začaly dávno před vraždou.  Když byly dívky mladší, policii nahlásily, že je pohlavně zneužívá.  Dívky také lidem řekly, že se bojí toho, co by jednou mohl udělat. „Věděla jsem, že strach a hrozba jsou pořád skutečné,“ řekla Ruth Trotterová, jejíž syn chodil s jednou z dcer, Aminou. „Pořád nám říkala, že ji táta zabije.“

Jak dcery zabil? V den jejich smrti je donutil sednout s ním do taxíku s tím, že pojedou na večeři. V taxíku, který si vypůjčil, dvakrát střelil Aminu do hrudníku a pak devětkrát střelil mladší dceru Sarah. Sarah stihla zavolat o pomoc, než zemřela. Svého otce pojmenovala jako svého vraha.

O vraždách ze cti jsem už psala zde. Ovšem tam se jednalo o vraždy ze cti, které se odehrávají v muslimských zemích, kde jsou zcela běžné. Odhaduje se, že každý rok se celosvětově stane 5000 vražd ze cti. Tento případ uvádím jako příklad toho, že nemusí jít jen o vraždy ze cti v muslimských zemích, ale k podobným případům dochází i v zemích západních. A to velmi často u muslimů, které daná země považuje za integrované.

Tento příběh, kdy na otce – muslima doplatily dívky, jejichž matka byla bílá nemuslimka, by měl být poučením především pro ty mladé ženy, které se hodlají za muslima provdat a založit s ním rodinu. Neplánují-li vychovávat své děti podle práva šaría, mohou jednou jejich dcery skončit podobně.

Na dvě videa v angličtině, pojednávající o odporném činu, se můžete podívat zde:

 

 

(Visited 491 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *