Muslimové se včera hromadně modlili za odvrácení koronaviru, ovšem bez ochranných prostředků (video)

Napsal
Sdílet článek

V jedné z největších asijských mešit v Jakartě se včera sešlo osm tisíc muslimů z celého světa k modlitbě na odvrácení epidemie koronaviru. Modlili se samozřejmě jen za zdraví muslimů, my bezvěrci jsme těmi, komu tuto nemoc muslimové přejí. Nicméně většina modlících se se nijak nechránila, jak ostatně můžete vidět i na videu níže či na titulním obrázku. Už to mnoho vypovídá o inteligenci či fanatismu modlících se mohamedánů. Pokud jim tato hromadná modlitba totiž něco přinese, tak pak jedině poněkud rychlejší rozšíření nemoci.

Dvě ze čtyř mešit v jižní Jakartě navštívené v pátek v poledne – včetně Velké mešity Al-Azhar – fungovaly jako dříve. Al-Azhar, druhá největší mešita v hlavním městě, však podle jednoho z jejích příslušníků, měla asi poloviční návštěvnost.  Jeden z modlících se muslimů, Arif Nazib Arifin, 15 let, řekl: „muslimové by se neměli bát koronaviru, chodí do mešity. Pokud se nakazíme v mešitě a zemřeme, zemřeme vznešeně.“

Co myslíte, jakpak se asi dnes chovají evropští muslimové? Respektují zákazy shromažďování nebo se jim jejich modlitby v mešitách tiše tolerují? A vůbec, bude-li  se Evropa snažit nemoc vymýtit a pak otevře hranice a nechá sem vstupovat podobné existence, jak dlouho asi potrvá, než se sem nákaza vrátí? Je vůbec možné s tímto přístupem náboženských fanatiků skutečně nemoc vymýtit?

Nebo se to nakonec obrátí proti nim a ve finále zůstanou v izolaci ty asijské země, jejichž občané byli součástí monstrózních modliteb v Jakartě. Byla by totiž skutečně velká náhoda, kdyby mezi těmi osmi tisíci mohamedánů z různých asijských zemí nebyl žádný s nákazou.

 

 

(Visited 1 097 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *