Muslimové si v parku u Stockholmu před zraky lidí rituálně podřezávali jehně

Napsal
Sdílet článek

Jak jsem nedávno upozornila, tak právě nyní probíhá muslimský svátek, asi druhý největší po ramadánu, Eid Al-Adha. Při něm se v ulicích muslimských měst rituálně podřezávají miliony zvířat. V některých městech tečou po ulicích doslova potoky krve, hromadné porážky jsou pro muslimy dokonce rodinnou zábavou. Nyní si muslimové tyto své zvyky přinášejí i do Evropy.

Partička muslimů se usadila v parku v Järfälla severně od Stockholmu, kde si chtěli uspořádat piknik, při kterém hodlali konzumovat jehněčí. Jenže k tomu účelu si přivezli živé zvíře, které na místě rituálně podřízli a pověsili na strom, což přimělo ostatní návštěvníky parku, aby reagovali a upozornili policii.

K incidentu došlo v sobotu ve 14:48, kdy policie obdržela od několika lidí informace o tom, že před očima návštěvníků přírodní rezervace Görväln dochází k rituálnímu zabíjení zvířete. Tato oblast je obzvláště oblíbená u obyvatel Järfälla, protože podél pláže jezera Mälaren je velké koupaliště. V sobotu tam samozřejmě byla spousta lidí.

Podle zprávy o policejním incidentu si volající nejprve mysleli, že je to prase. Ale když na místo dorazila policejní hlídka, bylo zjištěno, že šlo o jehně. Když jim muslimové vysvětlili, že si tam takto připravují tradiční grilování, tak policisté místo opustili bez toho, aby učinili jakékoli další kroky.

K tomu jen podotýkám, že nechápu, jak si mohli svědci, kteří volali policii myslet, že jde o prase, když muslimové prase konzumovat nemohou. To, že policie vše nechala být se ovšem čekat dalo, protože – jak známo – muslimům se všude v Evropě vychází maximálně vstříc.

Nicméně tímto dali policisté muslimům do budoucna signál, že si mohou dovolit třeba hromadné porážky v ulicích švédských měst podobně, jako tomu byli zvyklí ve své domovině. Budou v ulicích švédských měst vidět každý rok o tomto muslimském svátku potoky krve podobně, jako je tomu ve městech pákistánských či afghánských??

(Visited 231 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *