Muslimovi, který zavraždil svoji švédskou přítelkyni a usekl jí hlavu, snížili trest

Napsal
Sdílet článek

O případu, který se odehrál vloni na podzim, jsem zde psala už několikrát. Připomínám jen, že muslimský vetřelec, původem z Iráku, zavraždil svoji sedmnáctiletou přítelkyni, kterou už předtím dlouhodobě týral. Právě proto ho chtěla dívka opustit; jenže opustit muslima není jen tak. Proto nastoupil trest podle práva šaría. Dívku její muslimský expřítel zavraždil, velmi pravděpodobně rozporcoval (našly se jen části jejího těla), přičemž její hlavu, zabalenou do alobalu, si uložil do kufru, který měl ve skříni. Více o kauze jsem psala zde, zde, zde a zde.

Po dívce se delší dobu pátralo, přičemž právě její expřítel byl od začátku z jejího zmizení podezřelý. Našly se také některé části jejího těla, včetně hlavy v muslimové skříni. Většina ostatků se však nikdy nenašla, ani sám pachatel nikdy neprozradil, jak se větší části Wilmina těla zbavil.

Mohamedánovi vůbec nečinilo problém žít několik měsíců v jednom bytě s dívčinou useknutou hlavou ve skříni, přičemž vyšetřovatelům tento zvrhlík tvrdil, že ji tam měl proto, že ji moc miloval a nedokázal se od ní úplně odloučit. Nechci nyní spekulovat o tom, jak asi vypadala, nebyla v mrazáku, ale jen v alobalu…

U soudu byl později tento muslimský zvrhlík který nejen, že se neštítil mladou dívku zavraždit, ale také mu nečinilo problém ji rozporcovat a její ostatky pohodit neznámo kam, odsouzen na doživotí. Proti verdiktu se však odvolal, přičemž jeho advokát to – jak jinak – snažil hrát na psychickou nemoc. Včera proběhl odvolací soud, který vrahovi jeho trest snížil a to poměrně výrazně.

Tishko Ahmed dostal za trýznivou vraždu sedmnáctileté dívky a zohavení jejího těla pouhých 18 let vězení. Ale co víc, ve Švédsku je zcela běžnou praxí propustit odsouzeného kriminálníka po odpykání 2/3 trestu, tedy počítá se s tím, že ve vězení stráví tento zločinec pouhých 12 let.

Na svobodu se tedy dostane v pouhých 35 letech, přičemž nebude deportován, neboť mu bylo ještě před vraždou přiznáno švédské občanství.

A jaké bylo zdůvodnění odvolacího soudu?

Doživotní trest odnětí svobody se používá pouze ve výjimečných případech, kdy trest odnětí svobody v délce 18 let nestačí.

Stejně jako okresní soud, odvolací soud se domnívá, že existuje několik přitěžujících okolností, které činí trest vyšší, než je běžných 14 let za vraždu. Jak uvedl okresní soud, Tishko Ahmed použil vůči Wilmě Anderssonové extrémní násilí, dívka zemřela velmi trýznivou smrtí, byla mladší a fyzicky mnohem slabší.

Dalším důležitým faktorem však je, že nic jiného nebylo prokázáno, než že k vraždě došlo ze strany Tishko Ahmeda. Kromě toho nebyl rozsah násilí upřesněn (většina částí těla oběti nebyla nikdy nalezena) a nelze zjistit přímou příčinu smrti. Vyšetřování také neposkytuje jasnou informaci o tom, jak dlouho fyzický útok trval.

Nejistota ohledně průběhu událostí a příčiny smrti zase způsobuje potíže při vyjadřování názoru na stupeň utrpení Wilmy Anderssonové, i když tento čin musel zjevně vyvolat velký strach.

To, co je známo o okolnostech vraždy Wilmy Anderssonové a následném zacházení s jejím tělem, není navzdory závažnosti činů až tak přitěžující, že by zde existovaly důvody pro doživotní odnětí svobody. To znamená, že trest by měl být snížen na přesně stanovenou hranici odnětí svobody.

Tolik zdůvodnění snížení trestu. Podle švédského práva se u doživotních trestů nepropouští předčasně, nedochází tam k podmínečnému propuštění po 2/3 trestu jako v případě trestů s pevně stanovenou hranicí. Už nyní je tedy naprosto jisté, že vrah bude na svobodě za 12 let. Wilmě dala tato kreatura šanci na život pouhých 17let. Jde tedy o další rozsudek, který je výsměchem oběti i její rodině.

(Visited 328 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. Pokúšam sa ľutovať to dievča. Akosi sa mi to nedarí.
    Ani tých švédskych ovčanov nedokážem ľutovať. Vlastne si myslím, že budú mať to, čo si demokraticky volia. Zaslúžia si to.

  2. Každý je strůjcem svého štěstí a neplati to jen osobně ,ale i pro státy.Když lidé nejsou schopni se bránit a změnit vládu nebo system vládnuti,pak jim nezáleží na tom co bude a jak bude a pak v tom případě ,,dobře jim tak..

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *