Muslimský starosta Londýna Khan zřídil „Komisi pro rozmanitost“. Kdypak zavede právo šaría?

Napsal
Sdílet článek

Londýnský starosta Sadiq Khan dnes oznámil, že vytváří komisi, která posoudí, zda všechny městské sochy, pomníky, plakety, názvy ulic a názvy veřejných budov náležitě odrážejí „rozmanitost“. Khanův krok přichází poté, co výtržníci na demonstraci Black Lives Matter v Bristolu v neděli strhli 125 let starou sochu Edwarda Colstona a hodili ji do městského přístavu. Policie odmítla zasáhnout proti výtržníkům s odůvodněním, že „chápou“, proč to výtržníci udělali.

Starosta to oznámil při dnešním rozhovoru s britskými médii. Instituce se bude jmenovat Komise pro rozmanitost ve veřejné sféře. Komisi budou spolupředsedat dvě náměstkyně starosty pro kulturu a tvůrčí průmysl. Zasednou tam také historici, členové rady, ale i představitelé komunit a představitelé v oblasti umění.

Khan prohlásil, že úkolem Komise bude prověřit všechny městské orientační body kvůli napojení na otroctví. Orientační body, o nichž komise rozhodne, že neodrážejí hodnoty Londýna, budou odstraněny.

Khan odmítl jmenovat jakékoli konkrétní orientační body, které by podle něj měly být odstraněny, a prohlásil, že o tom rozhodne komise. Komise bude také moci zasahovat do diskusí o výstavbě a pojmenování nových památníků a soch. „Je nepříjemnou pravdou, že náš národ a město vděčí za velkou část svého bohatství své roli v obchodu s otroky,„ Řekl Khan během rozhovoru. „A i když se to odráží v naší veřejné sféře, příspěvek mnoha našich společenství k životu v našem hlavním městě byl úmyslně ignorován. To nemůže pokračovat. Protesty Black Lives Matter na to právem upozornily veřejnost, ale je důležité, abychom podnikli správné kroky ke spolupráci, abychom přinesli změnu a zajistili, že všichni budeme hrdí na náš veřejný prostor,“ dodal.

Takže Khan by rád odstranil z veřejného života vše, co souvisí s otroctvím. A co tak začít u jeho pedofilního proroka Mohameda? Vždyť už za jeho časů byly v arabských zemích trhy s černými otroky  a ten největší, v Mekce, byl v provozu až do 20. století! Byl zrušen až na základě podnětu těch „zlých bílých Evropanů“.

Multikulturalismus a islamizace jsou v případě Velké Británie důsledkem jejich koloniální minulosti, to bezesporu. Nicméně různých více či méně kontroverzních kroků má za dobu svého „vládnutí“ Khan na svědomí už celou řádku. A myslím, že jen málokdo pochybuje o tom, že nové názvy ulic i nové sochy a památníky budou směřovat zejména k jeho soukmenovcům.

Británie má mnohem závažnější problémy, především co se kriminality v oblasti velkých měst týká, ve znásilněních suverénně v rámci Evropy vedou a dokonce předčí i mnohé africké země. To ovšem rozhodně není námět, který by byl ochoten řešit jakýkoli muslim, nelze to tedy očekávat ani od Khana. Obzvlášť, když jsou členy znásilňovacích  gangů téměř bez výjimky muslimové.

Odstraňování soch bílých Evropanů je součástí likvidace atributů původní evropské kultury. V mnoha evropských městech již začínají převládat mešity nad kostely a mezi dětmi dominuje jméno Mohamed. Je tedy jen otázkou času, než se západoevropská města pod vedením muslimů změní na další Bagdád, Teherán, Kábul či Mogadišo. Ostatně, v případě některých čtvrtí tomu tak již dávno je.

5/5 - (2 votes)

(Visited 132 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *