Muslimský učitel znásilnil devítiletou holčičku, jeho rodina ji tímto považuje za jeho manželku

Napsal
Sdílet článek

Minulý týden byl zatčen 25letý učitel Koránu Mohammed Arshad Rehmani za znásilnění devítileté dívky. Rodina násilníka tlačí na rodiče oběti, aby dceru za násilníka provdali. Vyhrožovali také dívčině rodině, aby stáhla případ proti svému synovi. Podle zpráv podal otec oběti na násilníka trestní oznámení. Policie, která již začala zkoumat obvinění ze znásilnění, bude nyní na základě stížnosti podané otcem oběti vyšetřovat i údajné výhrůžky rodině dívky.

Policie zatkla Mohammeda Arshada Rehmaniho 9. srpna poté, co devítiletou dívku znásilnil. Učitel navštěvoval dům rodiny oběti, kde měl oběť i její mladší sestru učit arabštinu. Obviněný, který byl údajně také v minulosti obviněn z podobného trestného činu, byl obviněn ze znásilnění dítěte a zastrašování.

Podle toho, co vyšlo najevo, učitel dívku sexuálně napadl v neděli poté, co našel holčičku samotnou v jejím domě. Po spáchání ohavného zločinu odtamtud uprchl. Poté dítě řeklo rodičům o utrpení, ti pak věc okamžitě nahlásili na policii.

Otec oběti uvedl, že dostává výhrůžky od místních muslimů, aby obvinění stáhl. Prohlásil, že někteří lidé spojení s učitelem ho požádali, aby stáhl obvinění ze znásilnění, jinak bude jeho dcera hanobena a ostrakizována místní komunitou. Otec oběti uvedl, že nyní bude evidovat stížnosti proti každému, kdo ho požádá, aby vzal žalobu zpět.

Proč píšu právě o tomto incidentu? Odehrál se totiž v Indii, kde se poslední dobou rozhodli stávající islamizaci potlačit, takže na svém území již legálně nepovolí pobyt žádným dalším muslimům. V muslimské enklávě chtěli ostatní muslimové, aby si dívka povinně násilníka vzala za manžela tak, jako je to běžné třeba v Pákistánu, Afghánistánu, Íránu či jiných muslimských zemích.

Rodiče dívky, kteří odmítli násilníkovi svoji devítiletou dceru vydat, se nakonec budou nejspíš muset z oblasti, kde se stále v místní komunitě praktikuje právo šaría, vystěhovat. Právě fakt, že ke znásilnění došlo právě v Indii, může vést k odsouzení pachatele. Zatímco v Pákistánu soud běžně vynáší ortel, který znásilněnou dívku odsoudí ke sňatku s násilníkem, v Indii může dojít k odsouzení násilníka, neboť zde už nyní nejsou soudy na straně muslimů. A v případě usmrcení znásilněné dívky už několikrát dokonce padl i trest smrti.

Na případ upozorňuji i proto, že praktikování práva šaría na obsazených územích je dnes už celkem běžné i v Evropě. Také zde dochází k dětským sňatkům (běžně u holčiček ve věku 10-14 let), přičemž dané země nad podobnými muslimskými praktikami podobně, jako nad obřízkami, zavírají oči. Tato praxe je poměrně obvyklá v muslimských komunitách ve Francii, Německu, Velké Británii nebo Švédsku…

 

(Visited 8 032 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *