Muslimští násilníci ze znásilňovacího gangu byli předčasně propuštěni na svobodu

Napsal
Sdílet článek

Tři Pákistánci, kteří byli odsouzení za znásilňování dětí v Rochdale  jsou již ulicích města volní, přestože před dvěma lety přišli o zákonné právo zůstat v zemi a měli být deportováni. Qari Abdul Rauf, Abdul Azíz a Adil Chán byli v roce 2012 odsouzeni za sérii obvinění, která se týkala sexuálního zneužívání dětí mladších 12 let. Muži byli z vězení všichni propuštěni předčasně, odseděli si jen čtyři roky či méně za mřížemi.

Tři násilníci, kteří měli  dvojí občanství,  čelili deportaci do Pákistánu poté, co vláda oznámila, že zruší jejich britské občanství. V roce 2016 tehdejší ministryně vnitra Theresa Mayová rozhodla, že by bylo „vstřícné pro veřejné blaho“ zrušit jejich právo zůstat v zemi. Proti tomuto rozhodnutí bylo podáno odvolání s tím, že porušilo jejich lidská práva. Odvolání bylo zamítnuto v červenci 2018.

Přesto nic nenasvědčuje tomu, že by proti třem mužům probíhalo nějaké deportační řízení, naopak si mohou volně chodit stejnými ulicemi Rochdale, kde zneužívali mladé dívky. Oběť Qariho Abdula Raufa řekla listu The Mirror, že na sociálních médiích v Rochdale viděla jeho snímky s nápisem: „myslel jsem, že Theresa Mayová zorganizovala jeho deportaci, tak jak to, že je pořád tady?“

„Cítím se špatně, když vím, že žije poblíž mě – ve stejné oblasti, kde lovil dívky jako jsem já,“ řekla a dodala: „Je to naprostá zrada, že  má dovoleno zůstat v blízkosti svých obětí“. Rauf, taxikář a bývalý učitel v mešitě, využil svého taxíku k tomu, aby tuto svou tehdy patnáctiletou oběť odvezl do opuštěných oblastí města, kde ji znásilnil. Z vězení byl propuštěn poté, co si odseděl pouhé dva roky a šest měsíců svého šestiletého vězení.

Vláda Borise Johnsona dosud odmítala vydat dlouho slibovanou zprávu o etnickém pozadí odsouzených  členů znásilňovacího gangu, a to i poté, co přes 120 tisíc lidí podepsalo petici požadující, aby byly tyto informace zveřejněny. Petice vyzývá vládu, aby zveřejnila závěry zprávy.

(Visited 857 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *