Muž v člunu

Napsal
Sdílet článek

Moje následující slova by mohla být o jakémkoliv muži v jakémkoliv člunu. Moje následující slova, v nějakém kontextu s nadpisem, by mohla být o Knize Tři muži v člunu (o psu nemluvě). Jerome Klapka Jerome fantastickým způsobem napsal o dobrodružných příhodách a nehodách tří přátel a jednoho psa.

Nevím kdo a jak vnímá našeho pana prezidenta, mimo jiné, též jako muže v člunu. Ano, hovořím o letošní dovolené pana Miloše Zemana, kterou tradičně zahájil v pátek 23. 7. na své milované Vysočině. Již v sobotu odpoledne se ve vodáckém pruhovaném tričku (a proč ne?) vypravil na rybník, aby absolvoval svoji tradiční plavbu v nafukovacím člunu. A proč ne?

Flotila prezidenta vyplula na rybník. V jednom nafukovacím člunu on sám, za ním v dalším člunu čtyři členové jeho ochranky. Proč ne?

Buďme rádi, že náš pan prezident je tak fit, že i přes své zdravotní potíže (což vzhledem k jeho věku není nic mimořádného ani nic za co by se měl jakýkoliv senior stydět) nevynechá tradici a je to jen plavba na gumočlunu na rybníce. Že by to mohlo být něco jiného? Třeba seskoky padákem, šermování, potápění, jízda na koni…..? Umíte si to vše představit s plus několikačlenou ochrankou?

Vím jistě, že když opět sahnu do své knihovny, přečtu i jen pár stránek knížky Tři muži v člunu, budu se smát od ucha k uchu, protože je čemu. Budu se tak smát až mi od smíchu potečou i slzy.

Při představě, že stojím na hrázi rybníka kde se pan prezident letos opět dovolenkově cachtá, by mi tekly jen ty slzy.

P. S. Proč asi?

  • MAJKA DUBOVÁ
4.5/5 - (2 votes)
(Visited 183 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *