Muži s plnovousy – politicky korektní výraz pro útočící muslimy

Napsal
Sdílet článek

Vážení mainstreamoví novináři, už jste s tou politickou korektností skutečně neskonale trapní. Už nevíte, jak informovat občany tak, aby se nějaká z vámi protěžovaných skupin obyvatel neurazila. Tak třeba etnikum, kterému se u nás po staletí – ještě poměrně donedávna – říkalo „cikáni“, nazýváte „Romové“, černoši jsou zásadně Afroameričané či Afričané a muslimové byli donedávna „mladíci“.

Dnes v článku na Novinkách, který měl informovat o dalším „multikulturním obohacení“ s nožem v Německu ve městě Hanau, označili „novinkáři“ pachatele jako „muže s plnovousy“. Takže zde máme další, nový a zároveň politicky korektní název pro muslimy. Přitom v tomtéž článku neopomněli upozornit na jiný čin, který se v tomtéž městě odehrál v únoru, avšak tentokrát útočil Němec. V článku samozřejmě uvedli nejen okolnosti činu, ale také neopomněli připomenout, že se jednalo o Němce a uvedli veškeré dostupné údaje, chybělo snad už jen číslo bot.

O mužích, kteří se zúčastnili včerejší potyčky s nožem,  nenapsali nic jiného, že jich bylo 5-7, měli vousy a byli ve věku 17-26 let, dva zadržení pak byli ve věku 23 a 29 let. Nic víc se nedozvíte, vše si musíte domyslet či dohledat sami.

Přitom německý mainstream o činu píše zcela na rovinu, uvádí také národnost zatčených pachatelů, kteří byli původem ze Sýrie. Tedy akorát tak ideální vousatí sirotci pro Šojdrovou, Kluse, či Fendrycha a další skuníčkáře, kteří již dlouho po obdobném multikulturním obohacení prahnou.

Takže nyní zkusíme přetlumočit politicky korektní informace  našeho mainstreamu a doplnit jejich informace na základě toho, co se píše v německém mainstreamu.

Policie v Hanau zatkla dva syrské státní příslušníky, kteří jsou podezřelí, že v úterý večer pobodali na ulici několik náhodných kolemjdoucích. Oba Syřané byli zatčeni ve skupině útočníků, kteří byli popisováni jako „mladí muži s plnovousy“

Mluvčí policejního velitelství Hesse ve středu řekl, že za násilné činy jsou z velké části zodpovědní oba Syřané, kteří jsou v policejní vazbě. Přestože konkrétní motiv útoku zatím není oficiálně stanoven, zprávy naznačují, že násilí mohlo být reakce na útok, který se odehrál nedaleko tureckého snack baru dříve. „V tuto chvíli nemáme žádné důkazy, že by útoky měly politické nebo xenofobní pozadí,“ řekl. Když byl dotázán, zda má násilný čin nějakou souvislost se střelbou v Hanau 19. února, která po sobě zanechala devět mrtvých a pět zraněných, řekl: „Zatím o tom nejsou žádné důkazy.“ zůstává nejasné, zda se útočníci a oběti znali, nebo ne.

Takže i německý mainstream se zmínil o „mužích s plnovousy“, nicméně, na rozdíl od politicky korektních novinkářů, kteří nechtěli urazit muslimy nebo snad vyvolat ještě větší odpor občanů proti dovozu „syrských vousatých sirotků“, Němci sami přiznali, že se jednalo o Syřany.

Mimochodem, nebylo by myslím od věci vytvořit nějaký slovník politicky korektní mluvy. Za chvíli ho budeme při čtení podobných článků potřebovat. rtfm

 

 

4.6/5 - (5 votes)
(Visited 261 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *