Mýtné

Napsal
Sdílet článek

Pražané již mají zřejmě dost toho co dýchají. Je třeba konat, udělat opaření. Už se něco rýsuje!

Novinky.cz (10.6.21)

Titulek – část: „Mýtné 120 Kč za vjezd do Prahy…“ (R.Plavecký, Petr Janiš Právo)

Ač zmiňovaný článek není příliš dlouhý, obsahuje poměrně dost informací, pro ZAVEDENÍ MÝTNÉHO , které by člověk, který se Praze může vyhnout, či tam vůbec nemusí, mohl souhlasně odkývat.

Samozřejmě není pochyb, že Praha je každodenně zahlcená projíždějícími, přijíždějícími, parkujícími, automobily. Článek se týká Prahy, ale není to jen Praha. Kolik lidí bydlí v Praze? Kolik s trvalým bydlištěm? Ti by měli mít na mýtném slevu!!! Už toto je naprostá šílenost, si myslím já. Kolik lidí (jen v rámci Středočekého kraje) dojíždí do Prahy do zaměstnání? ….????

V článku je zmiňováno, že není dobudován Pražský okruh, nejsou v dostatečné kapacitě odstavná parkoviště, není v tomto utvořena odpovídající a jasně definovatelná legislativa a mnoho dalšího, souvisejícího s mnohaletým problémem – auty zahlcená Praha. Jenže auta nejsou jen osobní, že? Množství automobilů nákladních? A to už je fakt hodně a v Praze se nedá skoro už dýchat, to pražské klima je hrozné, proto klimatický plán.

Vůbec to není nedobrý a zcestný nápad, ale klimatický plán sám o sobě není čaroděj s kouzelnou hůlkou na trvalou změnu ovzduší nad Prahou, na šumavský vzduch. To ne, ale? Když bude dobře uchopen, může být mýtné na světě. O mýtném prý rozhodne až budoucí politická reprezentace.

Z článku:

Martin Kubka, náměstek hejtmanky Středočeského kraje.

„Mluvit teď o výběru mýta za vjezd do Prahy, je jako škrtnout sirkou ve skladu střelného prachu.“

Já si to myslím také. V Brně, Ostravě, Plzni, Liberci, Českých Budějovicících….v Dolní Lhotě….. něco podobného, nebo ještě absurdnějšího jistě vymyslí.

P. S. Když oni – tak my také!

  • MAJKA DUBOVÁ
4.5/5 - (2 votes)
(Visited 115 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Jinak řečeno, zavedení mýtného je začátek od konce, napřed je třeba dokončit okruh a postavit dost P+R parkovišť a pak teprve řešit, jestli vůbec zavézt mýto nebo ne.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *