Na nedávno rozkrytou síť pašeráků džihádistů, kterou rozprášili Řekové, přispěla EU 6,2 mil. eur

Napsal
Sdílet článek

Je to tak, také vy jste přispěli ze svých daní, z nichž část se odvádí do Bruselu, na neziskovky, z jejichž členů sestavená síť pašeráků převážela muslimské džihádisty z Turecka do Řecka, přičemž odhadem jich převezli nejméně něco přes 3 tisíce. Na titulním obrázku vidíte několik členů neziskovky na pašerácké lodi u ostrova Lesbos. O tomto případu jsem zde nedávno psala, přičemž článků k této kauze vyšlo víc, takže o rozkrytí sítě pašeráků už jistě víte. Připomínám jen, že v kauze bylo zatčeno celkem 33 pašeráků z různých evropských zemí.

Nikoho z vás zřejmě neudiví, že mezi neziskovkami dominují ty německé, asi tak, jako v případě neziskovek, které pašují africké invazisty do Itálie. Logické pak je, že totožné neziskovky, které se zabývají převozem Afričanů, pašují také džihádisty z Afghánistánu či Pákistánu. 

Dne 18. června 2017 Itálie dokumentovala, jak loď berlínské neziskovky „Jugend hilft“ pracovala s převaděči u břehů Libye a vznesla obvinění vůči odpovědné osobě Pii Klempové a devíti dalším členům posádky za pomoc při pašování. Od té doby neziskovky věděly, že musí najít způsob, jak najít nelegální vetřelce na volném moři bez přímého kontaktu s gangy pašeráků. Pak nebylo nic jednoduššího, než si takový gang oficiálně založit a to ještě za peníze z EU.

Proto vznikla neziskovka Watch the Med / AlarmPhone z berlínského „kulturního centra“ Mehinghof, které slouží také jako sídlo neziskovek Mare Liberum, Sea Watch a výzkumného sdružení Flucht & Migration eV, aby „těm, kteří jsou postiženi nouzí na moři, poskytla druhou možnost a aby se jejich volání o pomoc doneslo k pobřežní stráži“, jak píše jejich web. „Případ je dokumentován v reálném čase a v případě potřeby je mobilizována další podpora. Tímto způsobem – pokud je to možné – je vyvíjen tlak na odpovědné osoby, aby zabránily porušování lidských práv, jako jsou například návraty.“  Ano, chápete to dobře, neziskovka se stará o to, aby náhodou někdo vetřelce nevracel tam, odkud připlouvají, například do Libye nebo Turecka.

Na této lodi převáželi členové pašerácké sítě džihádisty z Turecka do Řecka

Telefonní číslo AlarmPhone je podle webu distribuováno „převážně v přímém kontaktu s uprchlickými komunitami v důležitých tranzitních zemích severní Afriky a v Turecku“.

Řecké orgány vyšetřují už rok a nyní mohly prokázat, jak německé neziskovky Watch the Med / AlarmPhone, Mare Liberum, Sea Watch a výzkumná společnost Flucht & Migration e.V. spolupracují na podpoře nelegální invaze do Evropy. Podle výzkumné společnosti Flucht und Migration e.V. zřídil Alarmphone po uzavření tureckých hranic kontrolní centrum v Izmiru, aby koordinoval nelegální přechody do Řecka.

Podle maďarské vlády je Watch the Med / AlarmPhone podporován Sorosem financovaným „Pro Asylem“, který úzce spolupracuje s daňově financovanými organizacemi, jako je Evangelická diakonie, Německý Červený kříž, Charita, Arbeiterwohlfahrt, Federální asociace sítí organizací migrantů (Nemo) a zastřešující organizace organizací migrantů (DaMigra).

Watch the Med / AlarmPhone také aktivně spolupracuje se Sorosem založenou neziskovkou „Borderline Europe“ a Evropskou radou pro uprchlíky a exulanty (ECRE), které jsou financovány z rozpočtu EU.

Borderline Europe obdržela od EU v roce 2015 celkem 140 250 eur na projekt „Kontroverze v evropské migrační politice – poskytnutí ochrany versus bezpečnost hranic“ a v roce 2017 dalších 145 000 eur na projekt „Mosty místo zdí – strategie proti stigmatizaci uprchlíků.“ Evropská rada pro uprchlíky a exulanty se podílela na projektech od roku 2015 do roku 2019, které byly financovány částkou 5 970 210 eur.

V letech 2015 až 2019 šlo celkem 6 255 460 EUR na projekty a neziskovky související s „Watch the Med / AlarmPhone“ a společností Kreuzberger Schlepperring, která stála za pašováním vetřelců v Řecku.

Chápete oč se jedná? I z vašich daní se přes Brusel platila síť zločineckých pašeráckých neziskovek. Tedy EU je sama zapojena do kriminální činnosti, na níž jí povinně občané EU přispívají. Vzhledem k tomu, že tou činností je import muslimských džihádistů do Evropy, lze bez nadsázky říct, že Evropané si přes EU platí své vlastní vrahy či vrahy svých dětí a vnuků.

A věřím, že nejde o jedinou podobnou organizovanou zločineckou síť. Jen se ty ostatní zatím nedaří za jejich podvratnou činnost stíhat (či spíše o to není zájem), naopak, zločinci jsou v EU adorováni, jako třeba před časem pašeračka Racketeová, které při její návštěvě Bruselu, aplaudovala většina europoslanců vestoje…

5/5 - (2 votes)
(Visited 201 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *