Na Slovensku měli zájem o volby i negramotní

Napsal
Sdílet článek

Včera, tedy v době, kdy probíhaly na Slovensku parlamentní  volby, se mimo jiné objevila i zpráva o tom, že o ně mají nezvyklý zájem i mnozí negramotní voliči z tzv. “vyloučených lokalit”. Tedy voliči z různých cikánských osad, ne nepodobných indickým slumům či z míst, jako nechvalně známý Luník IX, což je obdoba českého Chánova.

Nebudu až tak hodnotit výsledky voleb, které dozajista dopadly přesně dle představ probruselských liberálů, ostatně, podobně, jako ve většině zemí Evropy. Nechci předesílat, jakou politiku povede nový vítěz slovenských voleb, to ukáže čas, nicméně zatím se zdá, že půjde o politiku poplatnou EU.

Takže vraťme se k oněm podivně se probudivším voličům. Tedy voličům negramotným, kteří nejspíš ani netušili, že nějaké volby budou, přičemž drtivá většina z nich nikdy u žádných voleb nebyla a dozajista ani neví, jak volit. Tak nějak mi nejde do hlavy, jak vůbec může volit negramotný, který si ani nepřečte, co je napsáno na volebním lístku. Nevím, jak je to s volebním právem na Slovensku, ale podle všeho není gramotnost podmínkou svéprávnosti. Zajímavé.

Pokud se podíváme na období před volbami, tak právě této v celé EU protěžované menšině od začátku nebývale nadbíhá prezidentka Čaputová.  Naopak, Kotleba už dlouhodobě upozorňuje na ždímání sociálního systému touto menšinou i na nezvládnuté problémy rozrůstající se cikánské komunity na Slovensku.

Koho by tedy tato menšina, která ovšem tvoří na Slovensku celých 10% obyvatel, asi tak volila? Samozřejmě kohokoli, kdo předem deklaroval, že “s extremisty do koalice nikdy”. Ale ani to by nestačilo, někdo jim velmi pravděpodobně dal podnět k tomu, aby šli volit, vybral jim ten “správný” volební lístek (jak by ho asi negramotní sami vybrali?) a podal veškeré instrukce k tomu, jak volit. Pravděpodobně na tom tito “voliči” nebyli škodní ani jinak. Znáte to, zadarmo ani kuře nehrabe. A že by najednou někdo, kdo o politice neví vůbec nic, nikdy nevolil, neumí se ani podepsat, najednou šel volit? Že by náhle prozřely desetitisíce negramotných cikánů a tyto často zdegenerované plody incestu, mentálně hluboko pod úrovní šimpanze, by se vydaly by k volebním urnám? Tomu “spontánnímu rozhodnutí” máme vážně věřit?

Deset procent obyvatel není málo, zde už se vyplatí i pustit nějaké to euro. Ostatně, vzpomínáte si na aféru ve stejné komunitě u nás? Tuším, že to bylo na severu Čech, kde před lety příslušníky tohoto etnika jistá politická strana uplácela, aby šli k volbám hodit ten “správný” hlas a dokonce je k volební místnosti i vozili. Nakonec to sice prasklo a byl z toho docela skandál, nicméně lze předpokládat, že se to nestalo poprvé. A možná ani naposledy.

Také jsem si vzpomněla na snahy Hamáčka, dát od parlamentních voleb 2021 volební právo všem lidem od 18 let a to i nesvéprávným, třeba mentálně postiženým, kteří mají IQ na úrovni malého dítěte. Brzy tedy dojdeme k tomu, že skutečně budou volit i malé děti, které vůbec neví, co to jsou volby, nehledě na to, že se jedná také o jedince většinou negramotné.

Ze zoufalosti už mnozí hledají voliče i tam, kde by to dosud nikoho nenapadlo. Jenom nevím, jak může někdo věřit, že nějaký zcela negramotný cikán s IQ na úrovni imbecility či podobně postižený chovanec ústavu pro mentálně postižené jsou schopni vůbec pochopit, co to volby jsou a koho vlastně volí. Vždyť často to neví ani gramotní lidé s normálním IQ.

(Visited 92 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *