Najde se soupeř možným prezidentským kandidátům probruselského panoptika?

Napsal
Sdílet článek

Druhý mandát prezidenta Zemana je zhruba v polovině a jak jsem zaznamenala, tak mezi kandidáty na jeho nástupce se zatím objevují jen představitelé současného neoliberalizmu, vlezdobruselismu, globalizace, islamizace a cenzury. Dosud jsem nezaznamenala jména žádných kandidátů protistrany. Není tam nikdo, kdo by veřejně potvrdil, že se o tento post hodlá ucházet, či o tom vážně uvažuje a zároveň by zastával přesně opačné hodnoty, než ti, o nichž se již na nějaké úrovni uvažovalo a zároveň oni sami svoji případnou kandidaturu zásadně neodepřeli či ji dokonce potvrdili.

Prezident je sice v naší zemi spíše reprezentativní funkce, neboť zde máme parlamentní systém. Nicméně přesto má prezident i jisté kompetence, které nejsou zcela zanedbatelné. Každopádně by kupříkladu nepokrytě vítačská vláda třeba s účastí Pirátů v kombinaci se stejně vítačským prezidentem typu Drahoše bylo hotové neštěstí.

Kdo sleduje jména, která jsou nadnesena třeba i v mainstreamu, tomu nemohlo uniknout, že se k možnosti kandidatury již průběžně hlásil kdekdo. O prezidentském postu uvažoval například Dominik Hašek, který měl nejspíš zůstat jen u sportu, neboť jeho „motání se od politiky“ je stejně trapné, jako u některých dalších sportovců či umělců. Ten si to nejspíš uvědomil, takže si nakonec případnou kandidaturu naštěstí rozmyslel.

Dalším jménem, které se v souvislosti s prezidentskou volbou objevilo, je Michael Kocáb. Dokonce i on potvrdil, že by se do prezidentského klání mohl pustit, nicméně nepředpokládám, že by měl sebemenší šanci. Dnes totiž i ti, kdo se o politiku vůbec nezajímají ví, jakým byl právě on horlivým ochráncem naší protěžované menšiny, nicméně na výzvy k tomu, aby se na nějaký čas nastěhoval třeba do nechvalně známého sídliště Chánov, nijak nereagoval.

Tedy tohoto pokryteckého „cikánomila“ by snad nevolili ani ti cikáni, kteří pochopili, že je i jeho aktivismus jen „odtud – potud“. Stejně tak většina lidí ví, že právě Kocáb patří k největším zastáncům neomezené muslimské invaze, což by každopádně při kampani vyšlo napovrch, takže kdo o jeho „vítání“ neví, brzy by se o něm dozvěděl. Dříve narozeným pak stačí připomenout kauzu vytunelovaného investičního fondu Trend, což by mu mohlo ubrat body i u nadšených multikulturallistů. Proto si myslím, že i Kocáb je předem ze hry a v řadě kandidátů bude jen do počtu.

A nyní už se vrhneme na ty, kteří mají při vhodné mediální masáži šanci. Drahoše, který už o opětovné kandidatuře uvažuje, myslím netřeba komentovat. Nebezpečné je, že minule měl poměrně hodně hlasů, pak i stahovači králíků tedy jakési šance na finále dávám, přece jen je u nás stále hodně občanů, na něž dokáže zapůsobit brutální mediální masáž.

Další, již víceméně potvrzenou kandidátkou je proslulá zlodějka rohlíků a dlouholetá členka ODS Miroslava Němcová. Ta se sama k případné kandidatuře vyslovila kladně a je jasné, že ji podpoří i její domovská strana. Obávám se, že šance docela má, neboť pro liberálně laděné voliče je přijatelná, jistě ji tak budou volit voliči demobloku a Pirátů a může zaujmout i hodně lidí, co se o politiku nezajímají vůbec, dost by záleželo na tom, jak se bude profilovat v médiích. Tedy zde vidím reálnou hrozbu, neboť může zaujmout třeba ženy, které politika vůbec nezajímá a mohou ji tak volit třeba proto, že se jim líbí, že mají Slováci prezidentku. Je nasnadě, že mediální masáž v její prospěch bude obrovská.

Tím, kdo již naplno rozproudil mediální kampaň je pak generál Petr Pavel, který má už k tomuto účelu založeny i fanouškovské FB stránky. Ten je již teď adorován mnoha mainstreamovými médii, nicméně u jeho vlastních podporovatelů, což jsou mnohdy zarytí antikomunisté, ho může srazit právě jeho bývalé členství v KSČ. Tento kandidát ve stylu „kam vítr tam plášť“ tedy dle mého názoru nemá přílišnou šanci na finále, neboť právě tato sorta voličů, volících jinak přednostně kandidáty z jeho ranku, raději sáhne v prvním kole právě třeba po Němcové, Drahošovi či Kocábovi nebo někom dalším. Pavel má tedy šanci oslovit jen část Drahošových voličů, což může být na finále málo. Na druhou stranu nikdo netuší, jakým směrem bude vedena kampaň a na jaké voliče především zacílí. S vhodnou mediální propagandou a slabými soupeři by pak šanci měl.

Mezi možnými kandidáty se pak objevilo třeba jméno šéfa parazitní neziskovky Člověk v plísni Šimona Pánka, jenže ten zatím nijak kandidaturu nepotvrdil. Možná si sám uvědomil, že jen velmi málo našich občanů by chtělo za prezidenta celoživotního neziskového parazita a navíc velmi nadšeného vítače muslimských vetřelců. Pánek by byl bez šance. 

Posledním kandidátem, jehož jméno jsem již dvakrát zaznamenala coby jméno možného kandidáta, je Věra Jourová. Asi si mnozí říkáte, že ta by neprošla. jenže ona je vlastně ideální kandidátka pro  strany demobloku i Piráty. Před časem jsem četla nějaký rozhovor s kýmsi ze stran demobloku (rozhovor proběhl tak dva roky nazpět, takže jméno dotazovaného si již nepamatuji) a tam právě mimo jiné i jméno Věry Jourové padlo.

Jenže Jourovou by zcela jistě podpořil u voleb i Babiš, což ostatně sám před časem prozradil a netajil se tím, že by se mu na postu prezidentky jejich cenzorská bruselská hvězda líbila. Ona sama se ke kandidatuře nepostavila zcela odmítavě. Navíc, v EK končí v roce 2024, prezidentské volby proběhnou v lednu 2023. Zde se naskýtá otázka, zda by byla ochotná tento post opustit o rok dřív. Pořád je tedy nějaká šance, že ona sama nakonec o kandidaturu mít zájem nebude. Pokud by totiž zájem projevila, pak by měla volby vyhrané.

Myslíte, že ne? Chyba! Byla by zcela jistě mediální hvězdou a protlačoval by ji jak demoblok, ČSSD a Piráti, tak samozřejmě její domovské ANO, jehož voličská základna je rozsáhlá, přičemž většina voličů ANO se moc o politiku nezajímá. Tedy pokud by se Jourová dostala do finále (jakožto, že by se tam s tak velkou podporou dostala), měla by volby vyhrané. Děsivá představa, že? 

Právě proto, že aktuálně neexistuje žádný protikandidát k výše uvedenému šílenému panoptiku, je myslím nutné někoho takového nejpozději do příštího roku vygenerovat. Musí se jednat o někoho, kdo je konzervativně založeným odpůrcem EU i muslimské invaze, musí jít o absolutní protiklad všech výše uvedených, kteří jsou všichni z jednoho ranku. 

Tristní je, že momentálně zde žádná taková osobnost vidět není. Taková osobnost musí být známa širokým masám – tedy i těm, kdo se jinak vůbec o politiku nezajímají – musí jít o osobnost výraznou a především schopnou projít si kláním předvolebních debat a především pak mediální štvanicí, která bude zahájena proti jakémukoli podobně smýšlejícímu kandidátovi.

Najde se někdo takový nebo obsadí Pražský hrad někdo z výše uvedeného panoptika jen proto, že podobnou osobnost coby jejich silnou protiváhu zde nemáme?

 

 

 

5/5 - (2 votes)
(Visited 111 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *