Partie na TV Prima 24. 5. 2020
Hosté pan Michálek – Piráti, paní Benešová – nestr. za ANO
Předpokládala jsem, že ani z dnešní Partie se nedozvím mnoho konkrétního. Tak trochu, možná víc než trochu, to vyznělo: Ptejte se na co chcete, já vám odpovím na co a jak chci já.
Něco ve smyslu „já o voze, ty o koze.“ Vnímala jsem to jako OPĚT plkandu na druhou. Ale je to jen můj dojem a můj názor. Je to jen můj dojem a můj názor?
V poslední čtvrthodince před polednem se otázky paní moderátorky týkaly náramků pro osoby odsouzené, vykonávající trest mimo vězeňské prostředí.
Řeč byla o náramcích pro odsouzené, omezují svobodu těchto osob. Kde a kdy se mohou pohybovat, kde a kdy se pohybují. Zkrátka kontrola. OK! Ti lidé nemusí zatěžovat státní rozpočet, protože jsou doma, ve vlastní režii, na vlastní náklady a ne v nápravném zařízení – věznici, kde stojí jeden vězeň denně 1500 korun. To je fakt dost. Odsouzený s „náramkem“ by měl přijít pro státní kasu logicky levněji – když je doma. Houby s octem!
Počítejte se mnou – podotýkám, že uvedená čísla ve zmiňované debatě zazněla.
140 kusů náramků nasazeno. Předpokládám, že jednomu jeden, tj. 140 osob hlídaných náramkem.
Paní ministryně Benešová zmínila, že ne každý vězeň může náramek nosit, např. ze zdravotních důvodů. Více, z jakých zdravotních důvodů, neupřesnila – a to by mě fakt zajímalo!
50 kusů rezerva
Pořízení těchto náramků zatížilo státní kasu 20 miliony korun.
Otázku, kterou jsem si, když jsem rychle spočetla, a vy to můžete udělat též, položila zní:
Nevyšlo by levněji těch 140 „drahých náramkových vězňů“ umístit do skutečné basy?
Dodavatel těchto náramků prý vzešel z výběrového řízení, které bylo poměrně dlouhé. Náramky jsou ovšem nyní reklamovány. Asi proč? Jak to dopadne??? Počkáme si, snad to nebude uhráno do ztracena.
Prý se bude hledat jiný dodavatel.
———————————————————————————————————————-
My Češi jsme před pár týdny promptně reagovali na nedostatek ochranných štítů – vyráběli je naši šikovní lidé, v našich firmách na 3D tiskárně. Jen to frčelo a za pár korun.
P. S. Nešel by i náramek vyrobit na 3D tiskárně?
- Majka Dubová
Podobné články:
Tento článek byl publikován administrátorem blogu Vox Populi. Jméno autora najdete na konci článku. Texty publikované na tomto blogu jsou osobními názory autorů a nemusí vyjadřovat názory redakce, mohou být dokonce s redakčními názory v opozici. Nicméně zde chceme dávat příležitost širokému politickému i společenskému spektru osobních vyjádření, která mohou být podnětem k zajímavé diskusi. Články publikované administrátorem pocházejí ze zaslaných příspěvků na redakci PP a nebyly k publikaci na Pravém prostoru přijaty. Pokud chcete na tomto portále založit vlastní blog a stát se tak redaktorem Vox Populi, klikněte v hlavním vrchním menu pod logem na záložku ZALOŽIT NOVÝ BLOG. Můžete pak přidávat vlastní články sami a stát se tak tvůrci zajímavého názorového svobodného portálu bez cenzury. Zde je nápověda jak na to.
Samozřejmě, že by se takový náramek tuzemskými prostředky vyrobit dal. Dokonce by se nemusel ani smrkat na 3D tiskárně, ale za tu cenu už by se vyplatila i profi forma a lisovaný plast. Problém “každodenního nabíjení” by se dal vyřešit výměnnými bateriovými bloky – nevyměníš pěkně sám každý den za nový nabitý, obdržíš měsíc flastru navíc. Opakovaně. Jedna baterka v nabíječce, jedna v modulu, jedna nabitá v rezervě.
Hardwarový a softwarový návrh by zastal student elektro ČVUT – dnes už asi spíš jako diplomku, protože úroveň studia šla dolů, v rozumných dobách našeho školství by to bylo bývalo tak na ročníkovou práci. Mívali jsme velmi dobré studenty přírodních věd, dnes máme genderové andragogy nepřizpúsobivých z vyloučených lokalit.
Jenže za takto vyvinutý a v tuzemsku vcelku bez problémů vyrobitelný výrobek by nebyla ta správná rejže pro zahraničního dodavatele a pro celý potravní řetězec, který mu zajistí vítězství ve výběrovém řízení. “Úspěch” dodání cca dvou set sledovacích zařízení (což zvládne v ČR i “garážová” firma za půl roku, včetně vývoje) v hodnotě 100 tisíc za kus je už přeci docela výzvou pro kdejakého šíbra, nemyslíte?
A fakt, že se takto jednoduchá zařízení nakonec reklamují, je jen třešničkou na dortu tohoto tunelu.