Nastává máj, „Chraňme normální svět“, stojí nám to za to

Napsal
Sdílet článek

Trikolora v prvním ze svých tří pilířů zdůrazňuje „Chraňme normální svět“. Není ale vůbec důležité, kdo to říká, mnohem důležitější je , že většina z nás si nenormálnost současného světa stále více uvědomuje, ale uvědomuje si i jistou bezmocnost, jak se současným anomáliím bránit a jak proti nim bojovat.

Zkusme ale na chvíli zapomenout na neschopnou vládu, na faleš Pirátů ale třeba i na slabomyslné militantní agitky od Adamové Pekarové, ale samozřejmě i mnoha dalších. Zkusme si chvíli nevšímat zdegenerované pražské kavárny, ani její křečovité snahy o další exhumaci Kocába. Ano, nechme chvíli celou tuto profláknutou bruselskou pátou kolonu, ať si žije svým životem. Ona se dříve či později odkopá sama.

Ale hlavně, nezlobme se na lidi, kteří se nechali strhnou těmito nejrůznějšími pochybnými eurohujery, neomarxisty atd. Normální lidé za to většinou příliš nemohou. Jsou bohužel jsou celé týdny a měsíce masírováni aktivistickou Českou televizí, která již dávno ztratila právo nazývat se českou, nebo dokonce veřejnoprávní. Svým způsobem se historie opakuje. Jako bychom se znovu vraceli do padesátých let minulého století.

A pokud jde o nás, nám opravdu nikdo nemusí připomínat křesťanské kořeny evropské civilizace, její tradice, historii , umění. Ale, a to především, my milujeme svoji zemi, její historii, identitu, kulturu, jazyk i měnu . Naši předkové za svoji vlast, za svoji zemi, za své hranice prolévaly krev . Vzpomeňme někdy na ně.

Nyní ale nastává máj a tak alespoň na chvíli zapomeňme na politiku i její špinavosti a připomeňme si Karla Hynka Máchu a jeho Máj, od jehož vydání letos již uplyne neuvěřitelných 185 let. Myslím, že máme být nač hrdi.

Byl pozdní večer – první máj –
večerní máj – byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj.
O lásce šeptal tichý mech;
květoucí strom lhal lásky žel,
svou lásku slavík růži pěl,
růžinu jevil vonný vzdech.
Jezero hladké v křovích stinných
zvučelo temně tajný bol,
břeh je objímal kol a kol;
a slunce jasná světů jiných
bloudila blankytnými pásky,
planoucí tam co slzy lásky.

 

  • ing.Jiří Sudík – Trikolora Klatovy
(Visited 124 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *