Nechte se vymalovat – namalovat!

Napsal
Sdílet článek

Také jste na vážkách zda jste či nejste normální? Také kroutíte svoji hlavou nad tím co lze a co nelze? V intencích našich platných zákonů? Vyznáte se v nich? Umíte v tom chodit? Jo jo, umět v tom chodit? Že ne? Neumíte, nechcete, nemáte na to žaludek?

Ještě nemáte třeba svůj rybníček? Ještě nemáte svůj penzionek? Za svoje? Nebo hezky za velké dotace? Podle zákonů? Prý!!! Ne? Tak to jste také žabaři. Protože asi nejste v množině VŠICHNI. Oni totiž všichni nekradnů. Kdo to řekl? Jakým právem?

Je takové přísloví „ podle sebe soudím tebe“. A když soud – tak jak to bude u nás každého – nakonec u té nebeské brány? Existuje tam snad nějaké výběrové řízení? A spravedlivé? Kdo ví?

Nevím jak vaše rodiče, ale moje mamka, vždy když jsem jako menší dítě měla tendenci jí něco vysvětlit po svém – nějakou tu menší lež, lotrovinku, mě zastavila a řekla „ Víš co? Nech se vymalovat“. Což znamenalo, nemaž mi med kolem úst (ale řekla huby). Prostě mě hned prokoukla. Nepotřebovala k tomu listovat nějakým zákoníkem. Fungoval její zdravý selský rozum. A já, obyčejný člověk, pochopila vždy, že lhát a podvádět se nemá a nesmí.

Nevím kdo jaké měl a má rodiče, jak ho vychovali. Možná by bylo dobré se nechat vymalovat – namalovat. Jenže kým? Jo, už si vzpomínám, ale jen že ten současný malíř se jmenuje od F. Dál nevím, protože se o něm už nějaký čas nemluvilo.

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 117 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *