Nejčastějšími pachateli násilných trestných činů v Německu jsou Syřané

Napsal
Sdílet článek

Touží stále naši sluníčkáři, v čele se Šojdrovou, Klusem a Piráty i s jejich voliči po syrských vousatých sirotcích z řeckých táborů? Tedy mám samozřejmě na mysli ty obvyklé „dětičky“ asi třicetileté i starší, přijíždějící do Evropy bez dokladů. Oni tam samozřejmě nikdy ani jiní sirotci nebyli, ostatně, o tom, jak by se asi mohl dostat takový pětiletý syrský sirotek zcela bez doprovodu do Řecka, jsem již úvahy vedla v minulosti. O syrské sirotky měly nicméně zájem i jiné země a mnohé se dokonce pustily i do jejich přijímání ve velkém. Ostatně, byli to právě Syřané, koho si speciálně Merkelová zvala tehdy, když prohlásila: „Wir schaffen das“.

Cizinci, kteří páchají násilné činy v Německu, jsou nejčastěji syrského původu a podle údajů německého spolkového ministerstva vnitra vloni  činili cizinci 37,5 procenta všech pachatelů podezřelých ze spáchání násilných trestných činů.

Mezi pachateli násilných trestných činů byli nejvíce zastoupeni Syřané, kteří činili 12,2 procenta z celkového počtu pachatelů těchto činů. Údaje poskytlo spolkové ministerstvo vnitra v reakci na žádost člena Spolkového sněmu za AfD Stephana Brandnera. V roce 2009 činil podíl Syřanů zapojených do násilných činů 0,9 procenta, avšak v letech 2015 a 2016 se tento počet výrazně zvýšil z 3,6 procenta na 9,8 procenta.

Odhadem tvoří syrská populace asi 800 000 z celkových 83 milionů obyvatel Německa, což je méně než jedno procento německé populace, avšak jsou pachateli více než 12 procent všech násilných trestných činů. Turci byli s 12 procenty druhými nejčastějšími podezřelými z násilných trestných činů v roce 2019. V roce 2009 tvořili 34,1 procenta všech podezřelých. Afghánci byli třetí národností nejčastěji podezřelou ze spáchání násilných trestných činů s podílem 7,5 procenta v roce 2019. Stejně jako v případě Syřanů však v letech 2015 až 2016 počet podezřelých afghánské národnosti vyskočil ze tří procent na 6,5 procent.

Pokud jde o vraždy, tak Turci, Syřané a Afghánci také obsadili první tři místa mezi podezřelými pachateli v rámci Německa. Počet tureckých státních příslušníků, kteří se dopustili takového trestného činu, se však od roku 2013 neustále snižuje, což je zřejmě dáno tím, že většina má již i německé občanství. Podíl Syřanů na násilné trestné činnosti se však od roku 2010 zvýšil desetinásobně.

V uplynulém roce byl počet Syřanů podezřelých ze spáchání sexuálního zločinu relativně nejvyšší, a to 12,4 procenta. Od roku 2015 se toto číslo zhruba ztrojnásobilo. Druhými nejčastěji obviňovanými z těchto trestných činů byli turečtí státní příslušníci, na třetím místě následovali Afghánci, přičemž jejich podíl se od roku 2015 více než zdvojnásobil.

Federální ministerstvo vnitra vysvětlovalo čísla rozdíly v sociální struktuře. Podle ministerstva jsou cizinci ve srovnání se zbytkem německé populace v průměru mladší a častěji muži. Obvykle žijí ve velkých městech a většinou patří do tříd s nízkými příjmy a méně vzdělanými vrstvami. Navíc jsou často nezaměstnaní.
Brandner nazval takové uvažování směšným a trapným. Z pachatelů uvedených násilných trestných činů pocházelo 31,7 procenta neněmeckých podezřelých pouze ze tří muslimských zemí.

„Skutečnost, že federální vláda chce glosovat čísla surovými výmluvami, se rovná popření reality,“ uvedl. „Merkelová a její stoupenci v žádném případě nepřivedli do země kvalifikované pracovníky, ale mnoho tisíc násilných zločinců,“ kritizoval politik AfD.

V poslední době figurovali Syřané v mnoha medializovaných kauzách. Například v srpnu byl zatčen syrský vetřelec, který se účastnil nelegálního pouličního závodu, přičemž svým Mercedesem zasáhl a zabil 6letého chlapce. Tento měsíc dvacetiletý Syřan, který přišel do Německa v roce 2015, bodl v centru Drážďan dva turisty, přičemž jeden z nich později podlehl zraněním. Neustálý policejní dozor jiného syrského džihádisty pak dosud stál německé daňové poplatníky 5 milionů eur.

K tomu už jen dodávám, že číslo by bylo mnohem vyšší, pokud by se do statistik zahrnuli také všichni cizinci, kteří již získali německé občanství. Jedná se především o Turky, ale i o mnohé Syřany, kteří přišli kolem roku 2015. Ti však již v těchto statistikách figurují jako „Němci“.

5/5 - (2 votes)
(Visited 142 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *