Nejezděte do Itálie!

Napsal
Sdílet článek

Toto, podle dnešního titulku na Seznamu (Bůh ví, zda si to ti novináři opět nevymysleli?) vzkazuje Andrej Babiš nám – lidem. Ovšem mnozí, a podotýkám rozumní, tohle věděli už mnohem dříve. Opakuji – rozumní.

Říkám si, s mým obyčejným, a navíc ženským mozkem, vždyť toto už mělo z jeho úst zaznít před pár dny. Proč až teď? Když už to tu evidentně máme? Samozřejmě situace, která nastala včera, se dala očekávat – UŽ JE TO TADY.

„Jarní prázdniny je třeba si užít hezky v Alpách, v Itálii, nikdo nám to nezakázal a i kdyby, přece si ten požitek neodepřeme. Děti se mámo těší a my si také při lyžovačce chceme odfrknout, že?“

Ono totiž, a dejme si ruku na srdce, i kdyby to někdo z povolaných, i třena ON, zakázal, mnohý Čech na zákazy většinou kašle. Je zvyklý, za ta léta, vše očurat. Kde a od koho to asi odkoukal? Nějak se mi prsty na klávesnici skládají do napsání PŘÍKLADY TÁHNOU, a nevím proč. Vy ANO ?

A navíc? Jak rozumět návštěvě TEĎ (zřejmě důležité, nezbytné existenčně, neodložitelné – snad pro celou naši republiku) dvou mužů z Hradu v Číně?

Možná moje mozkovna je nějaká jiná a vše si – myslím si však, že nejen já – vykládám jinak, že chování a činy ODTUD jsou zřejmě tak zaklíčované proto, aby to rozum obyčejného člověka nepobral. A když nepobere? Ovčáček vysvětlí, pojmenuje. Aby i blbec pochopil! Já nevím, asi jsem blbec na entou, nechápu, prostě nechápu. A nejen zrovínka toto. Nějak se s tím musím srovnávat. Ale, jen pro Vás , nemám z toho žádnou radost.

Je fajn, že máme vše pod kontrolou, lidi neblbněte a necpěte si do almar pytlíky s rýží, těstovinami, někteří i lahve s rumem. Jo i toaletní papír. Včera jsem viděla (šla jsem koupit jen osm rohlíků a půlku chleba) – bába s dědou si vezli z obchodu plný vozík toaleťáku. Zřejmě den před tím to byl vozík plný rýže a špaget. Protože kdyby ne, na co by jim byl pak toaleťák, že?

Pan premiér říkal, mimo jiné, abychom nepanikařili, že je vše pod kontrolou.

P. S.

Mohl by si to někdo snad vyložit i tak, že vše je pod pokličkou????

 • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 70 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

 1. Poněkud divné, že si napíši komentář k vlastnímu článku s názvem “Nejezděte do Itálie”, který jsem spíchla 2.3. Mohla jsem i očekávat, že mi někdo vynadá, co si to dovoluji.
  A hle? Náš premiér dnes , v pátek 6.3. totéž. NEJEZDĚTE DO ITÁLIE!
  Že bych mu napověděla? A zdarma!!!
  Často, s několikadenním, či týdenním předstihem, vytuším, co zas a hlavně proč bude. Přemýšlím, sleduji, dávám si do souvislostí, bez zoufalých výkřiků a pak k jejich odvolávání.
  Jsem snad nějaký divný člověk? A ještě k tomu, no nazdar, ženská v letech.
  Hezký den všem, kteří jsou na tom podobně jako já, ale i vám ostatním.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *